March 6Mar 6 Popular Post De bron van deze opname is bij mij niet bekend, komt uit een verzameling opnamen, die ik lang geleden 's heb gedigitaliseerd. Een prachtige JMHW met een platenkeuze, die mij bijzonder in de smaak valt. Ik heb er met veel plezier naar zitten luisteren. Over de datum ben ik niet helemaal zeker, ik baseer dat op een notering van Psychotic Reaction van de Count Five in de Billboard Hot 100 (nummer 42) die week.Opname verwijderd, is al door iemand anders geplaatst (zie hieronder). Edited March 6Mar 6 by Ben
March 6Mar 6 Popular Post 1 uur geleden zei Ben:De bron van deze opname is bij mij niet bekend, komt uit een verzameling opnamen, die ik lang geleden 's heb gedigitaliseerd. Een prachtige JMHW met een platenkeuze, die mij bijzonder in de smaak valt. Ik heb er met veel plezier naar zitten luisteren. Over de datum ben ik niet helemaal zeker, ik baseer dat op een notering van Psychotic Reaction van de Count Five in de Billboard Hot 100 (nummer 42) die week. This is the hidden content, please Sign In or Sign Up Je zit er een weekje naast, 23 septemberDat wil zeggen, ik was er zelf niet bij, maar ik heb de studiotape opgeslagen onder die datum, neem aan dat die informatie het dichtst bij de bron (Ad en Juul) vandaan komt.Hierbij met dank aan de oorspronkelijke aanbieder de studiotape. This is the hidden content, please Sign In or Sign Up Edwin
March 6Mar 6 Ad heeft de datum al eens bepaald. En daar kwam de 16e uit. Maar als Edwin nu met de 23ste komt dan wordt het verwarrend. Dus hier de info die ik heb die "rondom" de 16e in het archief zitten. ( de 23e hebben we niet )
March 6Mar 6 Author Dank je, Juul. Joost zegt dat Count Five die week op 52 in de Billboard Hot 100 staat. En dat was in de week die eindigt op zaterdag 17 September. Zo kwam ik op 16 September uit.
March 6Mar 6 6 uur geleden zei rauhfaser:Je zit er een weekje naast, 23 september Daar hou ik het ook op, met de gegevens van Billboard kan je in theorie uitkomen op 16 september, als er (al) de gegevens zijn gebruikt van de meest recente uitgave, maar met de datum van de klaverjaswedstrijden op iets na 26 minuten, is het toch een week later.
March 6Mar 6 Walter Wanderley, nazaat van J.B. Beer van der Ley uit Haarlem, speelde de sterren van de hemel in de Bossa Nova tijd...
March 6Mar 6 Author 1 uur geleden zei Robin Westhof:Daar hou ik het ook op, met de gegevens van Billboard kan je in theorie uitkomen op 16 september, als er (al) de gegevens zijn gebruikt van de meest recente uitgave, maar met de datum van de klaverjaswedstrijden op iets na 26 minuten, is het toch een week later.Misschien heb ik 't gemist maar waarom is dan alleen de datum van de 23-ste mogelijk en bijvoorbeeld niet een week eerder, Robin?
March 6Mar 6 Heren, het was 1966. Geen internet maar de Billboard kwam in een grote envelop met de post. Wel airmail dat dan weer wel. En de programma's werden opgenomen. Edited March 7Mar 7 by Juul
March 7Mar 7 23 uur geleden zei Ben:Misschien heb ik 't gemist maar waarom is dan alleen de datum van de 23-ste mogelijk en bijvoorbeeld niet een week eerder, Robin?Het is in theorie nog steeds mogelijk, wat ik al (hierboven) schreef, maar onwaarschijnlijk.
March 7Mar 7 Author Dank je, Robin. Het Billboard Magazine, waar Joost de info mbt no 42 uit haalt, zal op z'n laatst op 8 September verzonden zijn, zodat deze in ieder geval op of voor 10 September bij de radiostations in de VS kon zijn, de zaterdag dat de Billboard Hot 100 van kracht werd. Luchtpost in 1966 tussen de VS en NL duurde 2-4 dagen.
March 7Mar 7 2 uur geleden zei Ben:Dank je, Robin. Het Billboard Magazine, waar Joost de info mbt no 42 uit haalt, zal op z'n laatst op 8 September verzonden zijn, zodat deze in ieder geval op of voor 10 September bij de radiostations in de VS kon zijn, de zaterdag dat de Billboard Hot 100 van kracht werd. Luchtpost in 1966 tussen de VS en NL duurde 2-4 dagen.Nou ik heb het even precies uitgezocht, het is een notering (42) in de Billboard Hot 100 van zaterdag 17 september 1966, de gegevens van die Top 100 werden op 12/13 september (maandag/dinsdag) verwerkt, het Billboard magazine werd op woensdag of donderdag (14/15 september) verzonden naar mensen werkzaam in de muziekindustrie en lag pas op zaterdag (17 september) in de schappen van de winkels.
March 7Mar 7 Author En dát is denk ik de reden dat deze op 23 September is gezet. Wij zijn gewend dat de datum van onze Top 40/50 op de dag staat dat de lijst van kracht wordt. Bij de Billboard staat er de datum tot wanneer de lijst van kracht is. Er staat "For week ending September 17, 1966" en niet "For week starting September 17, 1966". Zie attachment, rechtsboven This is the hidden content, please Sign In or Sign Up Deze lijst zal dus op z'n laatst 8 September verstuurd zijn. Edited March 7Mar 7 by Ben
March 7Mar 7 10 minuten geleden zei Ben:Deze lijst zal dus op z'n laatst 8 September verstuurd zijn.We blijven het dus oneens, op zijn laatst verstuurd op donderdag 15 september.
March 7Mar 7 Author Inderdaad, zoals de Engels sprekenden zo mooi weten te zeggen : "We agree to disgree?" 😉
March 10Mar 10 Op 7-3-2026 om 23:20 zei Ben:Inderdaad, zoals de Engels sprekenden zo mooi weten te zeggen : "We agree to disgree?" 😉Het houdt ons allemaal maar mooi van de straat.
March 10Mar 10 Author 31 minuten geleden zei rauhfaser:Het houdt ons allemaal maar mooi van de straat.Helaas wel, ja. Eerlijk geschreven is dat uitzoeken van datum/tijd/etc een activiteit, die ik (zo nu en dan) wel doe, omdat ik weet dat anderen dat belangrijk vinden, maar voor mij persoonlijk is het een tijdvreter, waar ik weinig tot geen lol aan beleef. Het bewerken van audio/video/foto's vind ik véle malen leuker.
March 10Mar 10 28 minuten geleden zei Ben:Helaas wel, ja. Eerlijk geschreven is dat uitzoeken van datum/tijd/etc een activiteit, die ik (zo nu en dan) wel doe, omdat ik weet dat anderen dat belangrijk vinden, maar voor mij persoonlijk is het een tijdvreter, waar ik weinig tot geen lol aan beleef. Het bewerken van audio/video/foto's vind ik véle malen leuker.Ik vind het wel leuk, met een voorkeur voor oud (pré 1980) Hilversum 3-materiaal. Zo vullen we elkaar mooi aan, toch?
March 10Mar 10 Author 27 minuten geleden zei rauhfaser:Zo vullen we elkaar mooi aan, toch?En zó is 't. Niet allen hoeven dezelfde dingen belangrijk te vinden, te kunnen of te willen.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.