Geplaatst 29 juli 201510 jr. Ik ben een groot muziekliefhebber.Naast pop/rock muziek hou ik ook erg van klassiek en de laatste tijd beluister ik NPO Radio 4 best veel.Ik vind de manier van radio maken daar erg prettig. Alles draait om de muziek, en er wordt rustig gepresenteerd waar het niet om de ego van de presentator gaat maar om de liefde voor de muziek, met plaats voor interessante interviews met musici en andere mensen uit diewereld. Toen dacht ik, eigenlijk zou ik een soortgelijk radiostation graag willen voor pop/rock muziek. Daar zou op een rustige manier, zonder schreeuwende jingleseen programmastijl neergezet kunnen worden, waarbij muziek en zeker ook interessante gesprekken met muzikanten, producers, en andere mensen uit hetvak een plaats krijgen. In de avonden zou er plaats kunnen zijn voor specialistische programma s zoals in de stijl van het vroegere Poster.Op Radio Rijnmond is b v Johan Derksen iedere zaterdag te horen met een programma vol liefde voor muziek, ook Mart Smeets heeft zoiets gedaan, weggestopt in de nacht. Welnu, zo n zender dus. Hij bestaat niet, zal er voorlopig ook niet komen en stations als NPO Radio 2, 3FM en de andere commercielen zijn het beslist niet. Het zal mijn leeftijd zijn, maar ik heb het met de grote brei aan muziekstations in het radiolandschap een beetje gehad. Dit zou mijn zender zijn.
Geplaatst 29 juli 201510 jr. Wim, Nee naar Radio 4 luisteren wij nooit, maar verders ben ik het met je eens! Ik denk dat wij straks een andere 'knop' op de radio moeten zetten... We 'draaien & klikken' ons suf om maar een goede radiozender te vinden! Vroeger bleef je bij de radio 'zitten', je wilde niets missen.... Ze zijn er wel hoor (goede deejays), maar dan moet je telkens zoeken in het radiolandschap. Mag ik er twee noemen waar mijn vrouw en ik graag naar luisteren: Rob Stenders & Bob van Beeten. Ze presenteren vlot en vrolijk, zeg maar een genot om naar te luisteren.... Het klinkt misschien vreemd, maar ik geniet wel van oude programma's die hier te downloaden zijn. Dan denk ik bijv. aan Radio City, Radio London, Radio Noordzee, Engelse service Atlantis, enz. enz. We blijven hopen op een goed radiostation, HA 29 juli 201510 jr. bewerkt door Hotel Amigo
Geplaatst 29 juli 201510 jr. Jouw bericht is mij uit het hart gegrepen, Wim. Een 'serieuze' popmuziekzender zonder beperkende playlist en met informatieve presentatie zal misschien niet eens zoveel meer luisteraars trekken dan radio 4, maar kan wel in de smaak vallen bij een selecte groep echte liefhebbers, en daarmee bijdragen aan een bloeiende muziekcultuur. Speciaal voor mensen die het leuk vinden om concerten te bezoeken en nieuwe dingen te horen. Dat lijkt me een mooie taak voor de publieke omroep. Beter dan uit alle macht proberen om met de commercie te concurreren. En dan liefst met presentatoren die niet perse leuk willen zijn, maar die gewoon veel van muziek weten, een interessante smaak hebben en puur door middel van de muziek een bepaalde sfeer weten te creeren. En het liefst geheel en al zonder jingles, als ik het mocht zeggen.
Geplaatst 30 juli 201510 jr. Zelf hoop ik nog eens dat Johan Derksen zelf eens een radiostation op gaat zetten met uitsluitend Blues en Americana op internet. Hij gaf zelf onlangs nog aan bij Pauw dat de doelgroep geen internetradio luistert, maar dat is echt onzin. De doelgroep wordt steeds wijzer daar in en mag niet onderschat worden daarin. Johan Derksen geeft zo vaak af op de Nederlandse radio tegenwoordig, doe het zelf dan maar eens. Zat mogelijkheden tegenwoordig. En een zender voor Blues en Americana is er nog niet in Nederland dus er is hier zeker een doelgroep voor zeker gezien de populariteit van zijn zaterdagochtend programma op Rijnmond.
Geplaatst 31 juli 201510 jr. Als je van Americana houdt, Erwin, ken je vast ook de programma's van Jan Donkers op KX radio. Die kun je bovendien ook altijd on demand terug luisteren. Zo heb ik gisteravond een ouderwets uurtje Donkers geluisterd. Goed om zijn gebronste stem weer eens te horen.
Geplaatst 31 juli 201510 jr. Dat programma ken ik inderdaad. En er zijn behoorlijk wat blues en americana programma's. Maar nog niet 1 24/7 station met deze muziek. Althans in Nederland niet.
Gearchiveerd
Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.