Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

De nationale zaterdagmiddaggebeurtenis.

Featured Replies

Geplaatst

Hallo forumleden,

Sinds jaren luister ik al naar de nationale zatermiddaggebeurtenis op 192 Radio. (Af en toe ook wel eens op Extragold). Tot vandaag heb ik mij afgevraagd, welke hitparade er na augustus uitgezonden zou worden. Eigenlijk had ik verwacht, dat er weer een oude Veronica hitparade uitgezonden zou gaan worden. Tot mijn verbazing wordt er echter gewoon doorgegaan met de hitparade van 1974. Nu zijn de hitparades van september nooit uitgezonden. Vanaf oktober 1974 is de TROS de Nederlands top 40 uit gaan zenden. Mijn vraag is: Gaat 192 Radio deze hitparades nu ook allemaal uitzenden? Het hoort toch eigenlijk niet thuis bij de Stichting Norderney. Is het niet beter, om vanaf oktober de top 40 van 1968 uit te gaan zenden? De datums lopen dan ook weer gelijk. En we kunnen wekelijks dan ook genieten van die heerlijke jaren 60 muziek.

Groeten,

Frits

Geplaatst

Hoi Frits,

ik had ook gedacht dat de draad opgepakt zou worden bij 7 september 1968, maar ik vind het natuurlijk ook leuk dat ze nog even doorgaan met 1974. Tot en met 21 december schijnt het nog verder te gaan.

Het is altijd wel lekker luisteren. Inmiddels heb ik Bert ervoor met de tipparade. Voor mij hoeft het niet te stoppen.

Geplaatst

Hallo Hendrik,

Het leukste was natuurlijk geweest, als Radio Veronica in 1974 was doorgegaan. Dan hadden we deze discussie niet gehad. Maar helaas werd er door de toenmalige regering anders beslist. Ik zal sowieso wel blijven luisteren, en dan zien we wel, wat er volgend jaar wordt uitgezonden.

Groeten,

Frits

Geplaatst

Hallo Frits,

ik vond het destijds ook niet fijn dat Veronica moest verdwijnen. Op zaterdagmiddag vooral merkte ik dat Veronica er niet meer was. Die zender had nog jaren vooruit gekund als de regering het niet had gedwarsboomd. Hoeveel mensen hebben er geen plezier aan beleefd. Veronica maakte de popmuziek groot in Nederland en deed veel voor de artiesten d.m.v. top 40 en tipparade.

Geplaatst

Hallo Hendrik,

Vroeger of later moesten de zeezenders toch wel verdwijnen. Het verdrag van Straatsburg lag al jaren klaar om geratificeerd te worden. Maar na het verdwijnen is er ook verder niets gebeurd in Den Haag. Toen de zeezenders in Engeland verdwenen, was er enkele weken later een nieuwe popzender (Radio 1), met veel oude D.J.'s van de zeezenders. Zo vielen de luisteraars niet in een gat, zoals bij ons gebeurd is. Het is dan ook jammer, dat Veronica toen geen licentie gekregen heeft, om verder te gaan met commericiele radio. Het enige, wat ze nog konden doen, was verder te gaan als omroep. Maar ze hebben nooit meer die programma's van weleer kunnen maken. Gelukkig herleven de muziek en de herinneringen weer via 192-Radio.

Geplaatst

Het verdrag van Straatsburg lag al jaren klaar om geratificeerd te worden. Maar na het verdwijnen is er ook verder niets gebeurd in Den Haag. Toen de zeezenders in Engeland verdwenen, was er enkele weken later een nieuwe popzender (Radio 1), met veel oude D.J.'s van de zeezenders. Zo vielen de luisteraars niet in een gat, zoals bij ons gebeurd is.

Volgens onze regering, hadden wij als geweldig alternatief, het al jaren bestaande Hilversum 3. ;-)

Robin

Geplaatst

Met de EO op vrijdagochtend als hoogstandje van de popmuziek

Geplaatst

Met de EO op vrijdagochtend als hoogstandje van de popmuziek

Met als geweldige titel: De Muziekale Fruitmand.

Met recht een 'radio drama'

Otto

Gearchiveerd

Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.