Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

BBC RADIO 1 24 AUG 1980 Top 40 Nrs 14 tot en met 5 (''container" cassette)

Featured Replies

Geplaatst
  • Populair bericht

Als eerste van de zogenaamde ''container-cassettes'' van mijn buurman Peter

een stukje Top 40 van 24 Augustus 1980 van de A-zijde van een C60 cassette van het (waardeloze?) merk Seiko Benray.

4 X vastgelopen, dus dat wordt lachen met de rest (100+ stuks). B-zijde doe ik spoedig (lijkt ergens lente 1981 te zijn)

Op 8 (de hoogste nieuwe) het ijzersterke Gary Numan met I die You die, later door Diablo gesampled op Dream Away (zie Clubland 23).

Veel platen die ook rond deze tijd in de NL top 40 stonden, maar ook een paar niet.

pixeldrain
No image preview

BBC R1 24 Aug 1980 Top40 Nrs 14-5.mp3

This file has been shared with you on pixeldrain

Geplaatst

Da's jammer, Omni. Als een cassette niet goed wil open probeer ik de twee spoelen met tape nog wel 's over te zetten in een andere cassette. Ik heb bij de bandjesfabriek wat "onderdelen" daarvoor aangeschaft : https://www.debandjesfabriek.nl/shop/scrap-loop-tapes-10-stuks/

Ik heb daar ook wel 's één van m'n eigen (TDK bijvoorbeeld) cassettes voor gebruikt.

Het kan ook zijn dat de band wat "plakt", dat kan door vocht komen. Daartoe heb ik een fruitdroger aangeschaft waar ik de cassette dan een tijdje in "droog".

Geplaatst

Mijn ervaring is juist dat de goedkope cassettes uit die periode, low noise bruine tape, nu nog het beste klinken. De ferro's bijvoorbeeld (vooral bij Philips) 'piepen' door het schuren van de uitgedroogde tape over de kop. Bij de chome varianten van BASF en AGFA heb ik het idee dat ze wat doffer gaan klinken met de tijd. TDK en Maxell hebben dat weer niet en klinken net zo als toe het werd opgenomen en spelen probleemloos af.

De problemen bij de goedkope cassettes zit hem meestal in de behuizing. Ik 'bouw' ze bijna standaard altijd om naar de Maxell behuizing zoals hieronder. Deze heeft misschien wel de beste loopwerk van alle merken. Als het in de oude behuizing moeizaam gaat loopt hij zonder problemen met Maxell.

Als je het wilt kan ik er wel twee in een luchtkussenenvelop opsturen.

Als er gedroogd moet worden en je hebt geen fruitoven tot je beschikking, dan kan het wel deze kant op. Hoe? Leuke uitdaging!

IMG_1747.JPG

Geplaatst
  • Auteur

OK, Vincent.

Elke vastlopende cassette verzamel ik en als ik in het (neder)land ben stuur ik die naar je op voor "processing"!!

Er zitten tussen de stapel cassettes ook een paar van Maxell, dus ik kan het ook zelf proberen. Bedankt voor de tip!

PS "spaar" jij nog cassette sleeves? Ik kan ze op RTP niet terug vinden namelijk!!

Omni.

Doe mee aan het gesprek

Je kunt nu een bericht plaatsen en later registreren. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Antwoord op deze discussie...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.