Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

100% NL gaat volledig voor Nederlandse muziek onder leiding van Coco Hermans

(0 recensies)

100% NL kiest voortaan volledig voor muziek van Nederlandse bodem. Het station draait vanaf nu uitsluitend Nederlandstalige muziek en muziek van Nederlandse artiesten. Tegelijkertijd krijgt Coco Hermans een vaste aanstelling als station director. Zij was de afgelopen maanden al op interim-basis verantwoordelijk voor het station en blijft die rol de komende tijd vervullen.

Hermans is ongeveer een half jaar geleden bij 100% NL begonnen en heeft in die periode samen met het team en luisteraars gekeken naar de verdere ontwikkeling van het station. Uit die gesprekken kwam volgens haar naar voren dat er behoefte was aan een duidelijker eigen profiel. Dat heeft geleid tot de keuze om uitsluitend muziek van Nederlandse bodem te draaien.

Daarmee verdwijnen de internationale producties die eerder nog af en toe in de programmering voorkwamen. 100% NL richt zich nu op Nederlandstalige muziek en producties van Nederlandse artiesten, waarbij verschillende stijlen en generaties naast elkaar worden gezet. In de programmering is onder meer plaats voor Chef’Special, Yves Berendse, Anouk, Suzan & Freek, Marco Schuitmaker en Marco Borsato. Ook Nederlandse dance-dj’s krijgen een plek.

De naamskeuze van het station speelde eveneens een rol bij de beslissing. Binnen het team kwam de vraag op waarom een zender die 100% NL heet niet volledig Nederlandse muziek zou draaien. Volgens Hermans is de keuze mede ingegeven door de ontwikkeling van Nederlandse muziek, die de afgelopen jaren sterk in populariteit is toegenomen.

Naast het muziekformat zijn ook de vormgeving en slogan aangepast. De nieuwe slogan is ‘100% NL: de hits van Nederland’. De nieuwe jingles zijn geproduceerd door Wise Buddah. Het aangepaste format is na een periode van schaduwdraaien officieel ingegaan.

De wijziging valt samen met de 100% NL Top 1000, die maandag is begonnen en tot en met vrijdag 18 september te horen is. De lijst bestaat uit duizend hits van Nederlandse bodem, samengesteld op basis van stemmen van luisteraars.

Hermans blijft verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling van 100% NL. Mediahuis Radio-CEO Tom Klerkx zegt vertrouwen te hebben in haar aanpak en noemt haar expertise een belangrijke bijdrage aan de veranderingen die inmiddels binnen het station zijn doorgevoerd.

100% NL maakt deel uit van Mediahuis Radio, samen met onder meer Radio Veronica, SLAM! en Sublime en de bijbehorende themakanalen. Volgens Mediahuis was de groep het afgelopen jaar de snelst groeiende zendergroep van Nederland. Het gezamenlijke marktaandeel steeg met 24% naar 11,9% in de doelgroep 20-59 jaar en met 16% naar 9,4% onder luisteraars van 13 jaar en ouder.

Afbeelding: Coco Hermans (foto Mediahuis - Jean-Pierre Jans)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.