Qmusic en JOE houden zomer vast: Qmusic tweede grootste zender van Vlaanderen
Qmusic kijkt terug op een sterke zomer. Uit de nieuwe CIM-luistercijfers over de periode van 1 mei tot en met 31 augustus 2026 blijkt dat de zender bij luisteraars van 12 jaar en ouder een marktaandeel haalt van 14,3%. Daarmee versterkt Qmusic haar positie als tweede grootste zender van Vlaanderen. Bij de 18- tot 44-jarigen blijft de zender marktleider, met een marktaandeel van 26,0%.
JOE blijft eveneens goed presteren en is met een stabiel marktaandeel van 11,3% bij luisteraars van 12 jaar en ouder de derde grootste radiozender van het land. In de kerndoelgroep van 35 tot 59-jarigen komt de zender uit op 15,8%, wat een groei betekent ten opzichte van de zomer van vorig jaar.
Ook de digitale rockzender Willy sluit de zomer tevreden af. Samen met Willy Class X haalt het merk een marktaandeel van 3,6% bij de 18- tot 54-jarigen, waarmee Willy het grootste digitale radiomerk van Vlaanderen blijft binnen deze doelgroep.
Michael Dujardin, channel director van Qmusic, vertelt dat de zender volop bezig is met de voorbereidingen van haar 25ste verjaardag. De cijfers geven het team, dat er een onvergetelijk feest van wil maken, volgens hem een flinke impuls. Qmusic maakt sinds 2001 het verschil met sterke personalities, opvallende acties en een warme band met de luisteraars, en Dujardin laat weten dankbaar te zijn dat zij de zender in grote getale blijven steunen. Tijdens de herfstvakantie hoopt hij luisteraars te verwelkomen in Mechelen voor Qmusic Highlights, een lichtfestival met de grootste hits van 25 jaar Q.
Charlotte Ghekiere, channel director van JOE en Willy, noemt het mooi om te zien dat de positieve sfeer en de vertrouwde stemmen van beide zenders blijven aanslaan. Met het ijssalon JOE Parad’ice Beach aan de kust ontmoette JOE deze zomer duizenden luisteraars, en ook Willy merkte op het zomerterras in M Leuven de energie van trouwe luisteraars, wat volgens haar terug te zien is in de groei. Ze is dankbaar voor het harde werk van het team en kijkt vooruit naar een volle herfst met vaste afspraken als de Willy 1000, de Willy Escape in de Dolomieten en Pakje van je Hart bij JOE.
Afbeelding: foto Qmusic
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.