
Eerder werd bekend dat de BBC plannen had om de internationale toegang tot zijn radiostations te beperken. Nu is duidelijk geworden dat bijna alle BBC-radiostations vanaf het voorjaar van 2025 niet meer beschikbaar zullen zijn voor luisteraars buiten het Verenigd Koninkrijk. Alleen BBC World Service en BBC Radio 4 blijven toegankelijk.
De BBC zal later dit jaar een nieuwe audio website en app lanceren als vervanging van BBC Sounds voor internationale gebruikers. Hierdoor zullen de overige nationale en lokale zenders niet meer officieel beschikbaar zijn buiten het VK. Luisteraars in het buitenland zullen BBC-radio alleen nog via BBC.com kunnen volgen, waar ook podcasts beschikbaar blijven.
De beperking is het gevolg van uitzendrechten en past binnen de bredere strategie van de BBC om digitale content commercieel te benutten via BBC Studios. De winst uit digitale producten zoals BBC.com, de BBC-app, BBC Select en BBC Podcast Premium helpt bij de financiering van de journalistieke activiteiten van de omroep.
Voor gebruikers in het Verenigd Koninkrijk verandert er niets. Wie tijdelijk op vakantie is buiten het VK, kan de BBC Sounds-app nog steeds gebruiken. Voor internationale luisteraars betekent dit echter dat de meeste BBC-radiostations vanaf het voorjaar van 2025 niet langer toegankelijk zullen zijn.
Recommended Comments
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.