Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Week van de jaren 70 op Radio M Utrecht: vijf dagen terug in de tijd

(0 recensies)

Radio M Utrecht 93.1 FM staat van maandag 16 tot en met vrijdag 20 juni volledig in het teken van de jaren 70. Tijdens de Week van de Seventies staat de zender stil bij het muziek- en cultuuraanbod van dit decennium. Zowel in muziekkeuze als programmavormgeving draait alles om de sfeer, herinneringen en verhalen uit de 70s.

De ochtenden en middagen bieden ruimte voor persoonlijke herinneringen van luisteraars. In Utrecht is Wakker en Utrecht komt Thuis blikken presentatoren Koop en Aart samen met luisteraars terug op het dagelijks leven in die tijd. Er is aandacht voor onderwerpen als eerste woningen, vakanties of het begin van iemands loopbaan. De interactie met luisteraars verloopt via telefoon en app, waarbij de gedeelde verhalen centraal staan.

In het lunchprogramma Aan Tafel! brengt Conny Kraaijeveld dagelijks vanaf 12:00 uur verdiepende onderwerpen uit het decennium. Zo komt onder meer het verhaal van Karen Carpenter aan bod, net als het fenomeen van de 27 MC-bakkies. Ook wordt er gesproken met een trotse Keverbezitter, en is er aandacht voor de 50-jarige geschiedenis van snackbar Van Empelen in Amersfoort. Beeld & Geluid kijkt terug op populaire Amerikaanse tv-series zoals Dallas en The Love Boat. Biograaf Johan van Merriënboer bespreekt het publieke en politieke leven van Dries van Agt.

In de middaguren, tussen 14:00 en 17:00 uur, draait Jos van Heerden verzoekplaten in Seventies op Verzoek. Luisteraars kunnen hierbij hun favoriete nummers aanvragen en het bijbehorende verhaal vertellen. De muziek varieert van disco en rock tot Nederlandstalige nummers.

De avonduren staan in het teken van verdieping. Tussen 19:00 en 22:00 uur behandelt Edwin Meerman in Studio Seventies telkens één specifiek jaar uit de jaren 70. Naast bekende hits is er aandacht voor minder vaak gedraaide platen en bijbehorende achtergrondinformatie. Aansluitend presenteert Evelien laat op de avond de mooiste liefdesliedjes uit het decennium, met artiesten als Barry White, Roberta Flack en The Bee Gees.

Op vrijdag 20 juni wordt de week afgesloten met de Seventies Top 100. Tussen 10:00 en 19:00 uur wordt deze lijst met favoriete jaren 70-hits uitgezonden. De samenstelling is gebaseerd op stemmen van luisteraars. Stemmen kan tot en met donderdag 19 juni via de RTV Utrecht-app of de website van de zender. Onder de stemmers wordt een Radio M Utrecht 70s koffiemok verloot.

De vorige editie van de Top 100 kende onder andere Bohemian Rhapsody van Queen, Music van John Miles en Mon amour van BZN in de hoogste regionen. Dit was vorig jaar de top 10:

  1. John Miles - Music

  2. Queen - Bohemian Rhapsody

  3. The Cats - One Way Wind

  4. ABBA - Thank You for the Music

  5. Neil Diamond - I Am… I Said

  6. Peter Maffay - Du

  7. Art Garfunkel - Bright Eyes

  8. ABBA - Dancing Queen

  9. Creedence Clearwater Revival - I Put a Spell on You

  10. BZN - Mon amour

De volledige Seventies Top 100 kan te terugzien op Hitnoteringen.

De Week van de Seventies is te volgen via FM 93.1, DAB+, de RTV Utrecht-app en www.radiomutrecht.nl.

Afbeelding: foto Radio M Utrecht

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.