Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

JOE onderzoekt effect van meezingen tijdens Singalong Top 500

(0 recensies)

Bij JOE is de Singalong Top 500 van start gegaan, een lijst waarin meezingbare muziek centraal staat. In het kader van deze uitzending onderzochten dj’s Coen Swijnenberg en Sander Lantinga wat het directe effect van zingen is op het lichaam. Dat gebeurde aan de Vrije Universiteit Amsterdam, waar zij onder begeleiding van hoogleraar neuropsychologie Erik Scherder deelnamen aan een meting gericht op stress en ontspanning.

Tijdens het experiment werd gekeken naar de invloed van zingen op het autonome zenuwstelsel. Terwijl Coen en Sander in een collegezaal luid meezongen met het nummer Ding-a-Dong, werden hun ademhaling en hartslagvariabiliteit gevolgd via de VU-AMS stressmonitor. De metingen lieten zien dat zingen zorgt voor een duidelijke verandering in het lichaam, waarbij inspanning en ontspanning elkaar snel opvolgen.

Volgens Scherder reageert het brein sterk op ritme en zang, doordat verschillende netwerken in het hoofd zich op elkaar afstemmen. Tijdens de proef was te zien dat de hartslag aanvankelijk stijgt door de activiteit, maar kort daarna juist snel daalt. Dat wijst erop dat zingen helpt bij het reguleren van emoties en het verlagen van stress. Naast deze lichamelijke reacties zorgt samen zingen ook voor de aanmaak van stoffen zoals oxytocine, dopamine en endorfines, die bijdragen aan een prettig gevoel en ontspanning.

De Singalong Top 500 vormt dit jaar niet alleen een muzikaal moment voor luisteraars, maar ook het decor van een opvallende strijd tussen de ochtend- en middagshow van JOE. Coen en Sander zetten zich fanatiek in voor het nummer Rio van Maywood en trokken daarbij uiteenlopende middelen uit de kast, waaronder speciale acties samen met luisteraars. Tegelijkertijd voerde middag-dj Kai Merckx campagne voor This Is The Moment van René Froger, met zichtbare acties op meerdere locaties in het land.

Welke van deze nummers uiteindelijk bovenaan de lijst eindigt, blijft tot het laatste moment onbekend. De volledige Top 10 wordt geheimgehouden, ook voor de betrokken dj’s zelf. De ontknoping van de Singalong Top 500 is te horen op vrijdag 13 februari tussen 16:00 en 18:00 uur, wanneer Sander Lantinga en Kai Merckx samen de finale presenteren en duidelijk wordt welk nummer de eerste plaats inneemt.

Afbeelding: JOE-dj's Sander Lantinga en Coen Swijnenberg met Prof. Erik Scherder (foto JOE)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.