Geplaatst 29 maart 201213 jr. Elektrische rolstoelen mogen niet Beatle heten. De Nederlandse fabrikant zou dan te veel profiteren van de bekendheid van de voormalige Britse popgroep (The) Beatles, een merk van Apple Corps. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie in Luxemburg vandaag. De rechters gaven het bedrijf You-Q (voorheen Handicare Holding) in Helmond ongelijk. De onderneming had geklaagd over het besluit van het Europese merkenbureau BHIM om de registratie van de naam Beatle af te wijzen. BHIM en nu ook de rechters wijzen op de 'voortdurende aantrekkingskracht' van de merken Beatles en The Beatles. Verder is een deel van het publiek dat de popgroep kent, ook de potentiële klantenkring voor de rolstoelen. Apple Corps, dat door de Beatles is opgericht, vreesde dat aan de namen afbreuk zou worden gedaan. Bron: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/3380/muziek/article/detail/3232938/2012/03/29/Elektrische-rolstoel-mag-niet-de-naam-Beatle-dragen.dhtml?utm_source=RSSReader&utm_medium=RSS Eigenlijk te triest voor woorden, maar ik moest toch een beetje glimlachen om de vetgedrukte zin.
Geplaatst 29 maart 201213 jr. Tjonge jonge, wat zijn we weer lekker bezig zeg. Laten ze dat ding dan Rolling Stone noemen. Dat komt dichter in de buurt, toch ? prutser Rien.
Geplaatst 29 maart 201213 jr. Eigenlijk vreemd dat Steve Jobs in 1976 wel met Apple aan de haal kon gaan... Martin
Geplaatst 30 maart 201213 jr. Eigenlijk vreemd dat Steve Jobs in 1976 wel met Apple aan de haal kon gaan... Martin Er is wel degelijk juridisch geharrewar over geweest en het schijnt nog steeds niet opgelost te zijn. http://nl.wikipedia.org/wiki/Apple_Records Rien (waar is die grote lamp gebleven die de hele week in de lucht hing ?)
Gearchiveerd
Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.