Frank had het goed. Ik was op zoek naar Rockall van Mezzoforte. Dank jullie wel.
een anekdote wil ik nog kwijt over de NCRV radio op zaterdagochtend.
WIj waren een groep jongeren die als postbode vaak nog half bijkomend van een (verkorte) avond stappen tegen de slaap vochten om zaterdagochtend 6.00. Het was hard werken, het tempo lag hoog, je werkte volgens de PTT destijds altijd te langzaam en ze probeerden op je loon te beknibbelen. Toch hadden we plezier met zijn allen. De radio stond eerst op "radio Sterrenbos" of zoiets op radio 1, een programma met een onmogelijke jingle. Dan om 7.00 Sjors en 8.00 was ook weer vaag met het kinderprogramma Rabarbara. Kinderlijk en dus niet geschikt voor postbestellers.
Om een of andere duistere reden was in deze periode iemand van de NCRV nogal slordig geweest met de muzieksamenstelling. Er was ooit een band gemaakt, en die draaiden ze bij de NCRV dan maar weer af. Of dat nou bij Sjors was, of bij Pop non stop, geen idee. In ieder geval was het een band die week in week uit wederom werd gedraaid, ik weet nu nog dat de Nooduitgang van het Goede Doel er in zat, en You'll never walk alone in de live uitvoering van Lee Towers. Wij wisten dat, dus nog voordat de NCRV het had uitgezonden brulden we hardop deze nummers alweer mee. Met dit telepathische gezang werkten wij ons door de bergen post, de leiding soms tot wanhoop makend.
bewerkt door Kareltje
Chaldy,
Wat een mooie muziek!
Helaas is het het niet. Toch ben ik blij met deze parel. Ik kwam al voorbij wat Herb Albert en Maynard Ferguson, gewoon uit radio nostalgie, daar zat ook al mooie dingen tussen.
Wat ik zoek is meer gitaar plus synthesizer/disco achtig. Misschien was het de filller van gospel rock...anyway, ik geniet met volle teugen. Kan er geen genoeg van krijgen, ga zo door!
Sjors Fröhlich presenteerde op zaterdagochtend Vroegop van 07.00 tot 07.30 uur. De jingle was: Vroeg-vroegop met Sjors op Radio 3. Dat was op melodie van Holy Rock van Sheila E. In oktober 1987 werd Vroegop vervangen door Drie voor Negen. Rockall van Mezzoforte werd gebruikt voor het onderdeel Gospelrock-agenda, dat was in het programma Gospelrock van Henk Mouwe en Ad Everaars. Chunck Mangione met Children of Sanchez werd gebruikt als tune voor het programma Zaterdag-sport dat werd van 16.00 tot 18.00 uur uitgezonden op Radio 3. Het werd gepresenteerd door Govert van Brakel en Peter Blom en later door Eddy Jansen.
Hieronder Holy Rock van Sheila E.
De NCRV-zaterdag begon op zaterdag om 07.00 uur en duurde tot 24.00 uur, met van 18.00 tot 19.00 uur onderbroken door de Avondspits van de NOS.