Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Radiotrefpunt

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Extra Gold live vanaf de platenbeurs in Neerkant

(0 reviews)

Komend weekend staat bij Extra Gold grotendeels in het teken van 1979. Met historische hitlijsten, originele vinylsingles en veel aandacht voor zeezenderhistorie neemt het station luisteraars mee terug naar de sfeer van eind jaren 70 en begin jaren 80. Daarnaast verzorgt Extra Gold op zondag 31 mei een live-uitzending vanaf de platenbeurs in Neerkant.

De zaterdag en zondag beginnen beide met een historisch zeezenderuur tussen 09:00 en 10:00 uur. Herbert Wentink stelde daarvoor opnieuw bijzondere archiefuitzendingen samen. Op zaterdag staat een uitzending van 30 mei 1986 centraal met Ad Roberts en het programma Windkracht 4 tot 6 op Radio Monique. Zondag gaat het terug naar 31 mei 1974 met Tom Collins en de Billboard USA Top 100 op Radio Veronica.

Na het zeezenderuur zorgen Jaap Jansen en Jan Hariot voor het vertrouwde Extra Gold-geluid met muziek uit vervlogen jaren, inclusief jingles, commercials en fragmenten die sterk verbonden zijn met de zeezenderperiode. Op zaterdagmiddag presenteert Jan Streefland tussen 12:00 en 13:00 uur Happy Saturday.

Vanaf 13:00 uur neemt Peter Hoogwerf de luisteraars mee naar de Top 40 van 1979. Daarbij is volop aandacht voor de muzikale ontwikkelingen van dat jaar en de situatie op de Noordzee, waar onder meer Radio Caroline actief bleef vanaf de MV Mi Amigo. Ook de hitnoteringen uit die periode komen uitgebreid voorbij. De hoogste nieuwe binnenkomer in de betreffende lijst was Weekend Love van Golden Earring op nummer 33.

Vanaf 16:00 uur volgt de complete Tipparade van 1979, gepresenteerd door Bert van der Laan. Daarbij draait Extra Gold niet alleen de bekende hits, maar ook minder bekende tipnoteringen die het tijdsbeeld van toen compleet maken. De muziek wordt gedraaid vanaf originele 45-toerenplaten.

Martien Engel presenteert vanaf 18:00 uur Goud van Oud, waarin opnieuw veel aandacht is voor de muziek- en radiohistorie van onder meer Radio Mi Amigo. Om 19:00 uur neemt Fred van Veen het over met een vernieuwde versie van Tand des Tijds. Daarna volgt om 20:00 uur The Memphis Flash, een radiodocumentaire rond het muzikale leven van Elvis Presley, waarbij zowel de originele opnamen als andere versies van zijn nummers worden belicht. Van 21:00 tot 22:00 uur sluit Fred van Veen de zaterdagavond af met Classic Crooners vanuit Van Veen’s Crooner Café.

Ook op zondag staat veel historische radio centraal. Jaap Jansen is tussen 10:00 en 11:00 uur te horen met een mix van vertrouwde en verrassende muziek. Daarna volgt Bouwjaar 55 met Jan Hariot vanaf 11:00 uur.

Tussen 12:00 en 16:00 uur zendt Extra Gold live uit vanuit Gebouw De Moost in Neerkant tijdens de platenbeurs van de OldiesClub Neerkant. De beurs wordt al tientallen jaren georganiseerd en trekt verzamelaars en liefhebbers van vinyl uit verschillende regio’s. Tijdens de uitzending zijn er sfeerreportages, interviews en diverse bijdrages vanaf de beursvloer. De beurs vindt plaats aan de Moostenstraat 3 in Neerkant en is gratis toegankelijk.

Na de live-uitzending volgt tussen 17:00 en 19:00 uur Pirate Gold met Peter Vrakking. In het programma staan offshore-radio, zeezenderfragmenten, jingles en muziek uit de gloriedagen van de radiostations op zee centraal.

Martien Engel sluit vervolgens vanaf 19:00 uur de zondagavond af met de 19tig show, waarin hij muziek en herinneringen uit de Caroline-jaren 1979 en 1980 centraal zet. Vanaf 20:00 uur presenteert Pieter Oele de Albumshow 2.0, waarin albums uit vooral de Amerikaanse hitlijsten worden besproken en gedraaid. Daarbij sluit de muziekkeuze aan op de historische hitjaren die eerder in het weekend bij Extra Gold te horen zijn.

Programmaoverzicht zaterdag 30 mei

  • 09:00 - 10:00 uur: Historisch zeezenderuur met Herbert Wentink

  • 10:00 - 12:00 uur: Jaap en Jan

  • 12:00 - 13:00 uur: Happy Saturday met Jan Streefland

  • 13:00 - 16:00 uur: Historische Top 40 van 1979 met Peter Hoogwerf

  • 16:00 - 18:00 uur: Tipparade 1979 met Bert van der Laan

  • 18:00 - 19:00 uur: Goud van Oud met Martien Engel

  • 19:00 - 20:00 uur: Tand des Tijds met Fred van Veen

  • 20:00 - 21:00 uur: The Memphis Flash

  • 21:00 - 22:00 uur: Classic Crooners met Fred van Veen

Programmaoverzicht zondag 31 mei

  • 09:00 - 10:00 uur: Historisch zeezenderuur met Herbert Wentink

  • 10:00 - 11:00 uur: Jaap Jansen Show

  • 11:00 - 12:00 uur: Bouwjaar 55 met Jan Hariot

  • 12:00 - 16:00 uur: Live-uitzending vanaf de platenbeurs in Neerkant

  • 17:00 - 19:00 uur: Pirate Gold met Peter Vrakking

  • 19:00 - 20:00 uur: 19tig show met Martien Engel

  • 20:00 - 22:00 uur: Albumshow 2.0 met Pieter Oele

0 Comments

Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

Important Information

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Terms of Use, Privacy Policy en Guidelines.

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.