Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Radiotrefpunt

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Tomas De Soete en Roos Van Acker onderzoeken clichés rond vijftig worden in podcast Viva 50

(0 reviews)

Willy-dj’s Tomas De Soete en Roos Van Acker zijn gestart met de nieuwe podcast Viva 50, waarin zij samen met bekende gasten stilstaan bij de vele vooroordelen en clichés die verbonden zijn aan het bereiken van de leeftijd van vijftig jaar. De podcast verschijnt wekelijks en is te beluisteren via de Willy-app en Willy.radio, terwijl de afleveringen ook beschikbaar zijn op VTM GO.

De aanleiding voor de reeks is de vijftigste verjaardag van Tomas De Soete op 8 juni. Later dit jaar bereikt ook Roos Van Acker dezelfde mijlpaal. In vijf afleveringen bespreken zij in totaal vijftig vaak gehoorde opvattingen over het ouder worden. Daarbij onderzoeken ze welke vooroordelen standhouden en welke volgens hen weinig met de werkelijkheid te maken hebben.

Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer de gedachte dat vijftig het nieuwe veertig zou zijn, de vraag of mensen met de jaren milder worden en hoe het gesteld is met het uithoudingsvermogen naarmate de leeftijd toeneemt. De gesprekken worden gevoerd met een flinke dosis zelfrelativering en persoonlijke ervaringen.

Volgens Tomas De Soete ziet hij het bereiken van deze leeftijd vooral als een moment om bewust te kiezen voor zaken die hij waardevol, inspirerend en betekenisvol vindt. Hij beschouwt het behalen van deze mijlpaal bovendien als iets dat niet vanzelfsprekend is.

Roos Van Acker geeft aan dat haar leeftijd niet altijd overeenkomt met hoe zij zich vanbinnen voelt. Tegelijkertijd ziet zij het als een gelegenheid om stil te staan bij haar persoonlijke ontwikkeling en toekomstplannen. Daarbij richt zij zich bewust op kleine momenten van geluk om te voorkomen dat het dagelijks leven voorspelbaar wordt.

Voor elke aflevering wordt een bekende gast uitgenodigd die eveneens dit jaar vijftig wordt. In de eerste aflevering schuift muzikant en stijlicoon Bent Van Looy aan. Hij vertelt hoe hij naar deze levensfase kijkt en welke betekenis deze leeftijd voor hem heeft. In de komende weken verschijnen ook gesprekken met onder anderen Sven Nys, Meyrem Almaci en Jasper Steverlinck.

De eerste aflevering van Viva 50 met Bent Van Looy staat sinds vandaag, maandag 8 juni, online. Vervolgens verschijnt iedere maandag een nieuwe aflevering via de Willy-app, de website van Willy en via VTM GO.

Afbeelding: Tomas De Soete en Roos Van Acker vieren 50e verjaardag (foto Willy)

0 Comments

Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.