Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Sterke luistercijfers voor JOE, Qmusic behoudt vaste positie in Vlaanderen

(0 recensies)

JOE en Qmusic kunnen in Vlaanderen terugkijken op een sterke eerste vier maanden van 2026. Dat blijkt uit de nieuwste luistercijfers van het Centrum voor Informatie over de Media (CIM), die betrekking hebben op de periode van 1 januari tot en met 30 april 2026. JOE laat opnieuw groei zien bij zowel het brede publiek als de eigen kerndoelgroep, terwijl Qmusic zijn positie als tweede grootste radiozender van Vlaanderen behoudt.

JOE komt uit op een marktaandeel van 11,9 procent onder luisteraars van 12 jaar en ouder. Binnen de doelgroep van 35 tot 59 jaar stijgt het marktaandeel van 16,0 naar 16,5 procent. Volgens de zender is die groei het resultaat van een combinatie van vertrouwde presentatoren, vaste programma’s en publieksacties die veel aandacht trokken.

Qmusic noteert een marktaandeel van 12,6 procent onder het brede publiek en blijft daarmee de tweede grootste radiozender van Vlaanderen. Binnen de commerciële doelgroep van 18 tot 44 jaar behoudt de zender de eerste plaats met een marktaandeel van 24,5 procent. Dagelijks stemmen meer dan 725.000 luisteraars af op de programmering van Qmusic.

Ook de digitale zenders blijven een belangrijke rol spelen. Willy en Willy Class X behalen samen een marktaandeel van 3,7 procent. Daarmee blijft Willy het grootste digitale radiomerk van Vlaanderen.

JOE kijkt inmiddels vooruit naar de zomerprogrammering. Op het strand wordt opnieuw JOE Parad’Ice Beach opgebouwd, waar live radio-uitzendingen en gratis optredens gepland staan. Willy verhuist deze zomer naar Museum M in Leuven voor een reeks uitzendingen, optredens, dj-sets, een rock-’n-rommelmarkt en een comedyavond. Later dit jaar organiseert de zender opnieuw Willy Escape, waarbij de Italiaanse Dolomieten het decor vormen voor optredens, outdooractiviteiten en andere evenementen.

Ook Qmusic bereidt zich voor op een drukke zomer. Volgende week staat De Foute Party in Gent op het programma, waarna het Q-Beach House in Oostende opnieuw de deuren opent voor bezoekers. Daarnaast staat het najaar in het teken van het 25-jarig bestaan van de zender. De plannen daarvoor worden na de zomer bekendgemaakt.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.