Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

22e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is gestart

(0 recensies)

De 22e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is vandaag om middernacht begonnen. DJ Bart Arens verzorgde in de Ziggo Dome de spectaculaire opening, die ook te zien was op NPO 3. Jeroen van Inkel startte vervolgens in het Top 2000 Café nummer 2000 in: Can't Get It Out Of My Head van Electric Light Orchestra.


“Samen genieten van de muziek is ook in dit bizarre jaar de rode draad tijdens de Top 2000. Enerzijds vertrouwd, anderzijds is de lijst ook deze keer weer goed voor verrassingen. Juist die mix, samengesteld door de luisteraars en uitgezonden in de laatste week van het jaar, maakt de Top 2000 elk jaar opnieuw uniek”, zegt Peter de Vries, zendermanager van NPO Radio 2.

 
Publiek kan dit jaar via tv-schermen virtueel aanwezig zijn in het Top 2000 Café in Hilversum. Via nporadio2.nl kunnen luisteraars met een druk op de knop videobellen vanuit hun eigen Thuiscafé.

 
De Top 2000 wordt op oudejaarsavond afgesloten met de nieuwe nummer 1: Roller Coaster van Danny Vera. De volledige lijst is te vinden op nporadio2.nl.

 
De dj’s presenteren de Top 2000 in deze opstelling:

  • 00:00 - 02:00 uur Jeroen van Inkel
  • 02:00 - 04:00 uur Frank van ’t Hof
  • 04:00 - 06:00 uur Giel Beelen
  • 06:00 - 08:00 uur Carolien Borgers
  • 08:00 - 10:00 uur Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
  • 10:00 - 12:00 uur Bart Arens
  • 12:00 - 14:00 uur Gijs Staverman
  • 14:00 - 16:00 uur Annemieke Schollaardt
  • 16:00 - 18:00 uur Ruud de Wild
  • 18:00 - 20:00 uur Wouter van der Goes
  • 20:00 - 22:00 uur Emmely de Wilt
  • 22:00 - 24:00 uur Paul Rabbering

 
Historie
De Top 2000 is begonnen in 1999. In totaal hebben 4572 nummers in de lijst gestaan, waarvan 598 songs elk jaar vertegenwoordigd zijn. Bohemian Rhapsody van Queen stond zeventien keer op de eerste plaats. Andere lijstaanvoerders zijn Roller Coaster van Danny Vera (2020), Imagine van John Lennon (2015), Hotel California van Eagles (2012 & 2014) en Avond van Boudewijn de Groot (2005).

 
NPO Radio 2 Top 2000
De NPO Radio 2 Top 2000 is één van de grootste radio- en muziekevenementen van Nederland waar jaarlijks circa 10 miljoen mensen naar kijken en luisteren. De lijst met 2000 nummers wordt elk jaar samengesteld door het publiek en is te horen vanaf eerste kerstdag tot en met oudejaarsavond op NPO Radio 2. De NTR verzorgt de televisie-uitzendingen Top 2000 Quiz, Top 2000 - The Untold Stories en Top 2000 a gogo op NPO 3. In het tv-programma Pick-up tour (AVROTROS), dagelijks te zien op verschillende momenten in de avond op NPO 1, bezoeken de dj’s van NPO Radio 2 van 23 tot en met 31 december mensen die een bijzondere band hebben met een nummer uit de ‘lijst der lijsten’. De uitzending van de Top 2000 vanuit het Top 2000 Café in Beeld en Geluid in Hilversum is 24 uur per dag te volgen via NPO Radio 2, nporadio2.nl, NPO 1 extra en ’s nachts op NPO 3.

 
Afbeelding: Bart Arens opende de Top 2000 van 2020 op spectaculaire wijze (foto Nathan Reinds/NPO Radio 2)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.