Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Dit zijn de 9 finalisten van De Nieuwe Lichting 2022 van Studio Brussel

(0 recensies)

De kogel is door de kerk. Dit zijn de 9 finalisten van De Nieuwe Lichting 2022 van Studio Brussel: Alioth, Bluai, Bryn, Eno, Ila, Jokke, Jueles, Meltheads en Shaka Shams.


Nieuw muziektalent
Deze ochtend maakten Fien Germijns en Rik De Bruycker de 9 finalisten bekend van De Nieuwe Lichting 2022, de jaarlijkse zoektocht naar nieuw muziektalent van Studio Brussel. Zij werden uit 789 inzendingen geselecteerd door de muziekredactie van Studio Brussel en een professionele jury met onder meer StuBru-dj Black Mamba, Jeroen De Pessemier (The Subs) en Thibault Christiaensen (Equal Idiots).


Luisteraars hebben vanaf nu een week lang de tijd om voor hun drie favorieten te stemmen. Wie uiteindelijk De Nieuwe Lichting 2022 wordt, maken Sam De Bruyn, Pien Lefranc en Rik De Bruycker op maandag 31 januari tussen 17.00 en 18.00 uur bekend. Dan zenden ze uit vanuit Wilde Westen in Kortrijk, de gaststad waar Studio Brussel tijdens de Week van de Belgische muziek radio maakt.


De drie winnaars vormen samen De Nieuwe Lichting 2022 van Studio Brussel en treden in de voetsporen van Brihang, Tamino, Portland, Sunday Rose, Equal Idiots, Sons, Sylvie Kreusch, Kids With Buns, Ramkot en The Haunted Youth. Ze winnen airplay op Studio Brussel, prijken op de cover van Knack Focus, krijgen professionele omkadering bij Wilde Westen en artiestenbegeleiding door VI.BE.
Finalisten


Dit zijn de 9 finalisten (in alfabetische volgorde):

  • Alioth
  • Bluai
  • Bryn
  • Eno
  • Ila
  • Jokke
  • Jueles
  • Meltheads
  • Shaka Shams


Over hun nummers

  • Alioth — 'Talk About It'|Alioth heet in het echt Ali Bouazizi, komt uit Sint-Niklaas en heeft aan elke vinger een perfecte popsong hangen. 'Talk About It' is er zo eentje waar we nog véél over zullen praten. 
  • Bluai — 'Dime Store' 
    Ga op je bed zitten en schenk een glas wijn uit, voor de rest zorgt Bluai wel. De indieband uit het Waasland laat je vanop hun rommelige studentenkamer van een mooiere wereld dromen. 
  • Bryn — 'Other Boys'
    Bryan Mungande vluchtte van Rwanda naar Brussel en timmert van daaruit aan een bloeiende carrière. Zijn epische pop staat on repeat bij fans van Troye Sivan, Finneas en Stromae. 
  • Eno — 'Good Together'
    Eno Meulenbergs zingt als de adoptiezoon van Eels en nam muzikanten van Ramkot en Arsenal op in zijn nieuw samengestelde Gentse band. Hun 'Good Together' móet in je zomerplaylist staan. 
  • Ila — 'Leave Me Dry'
    Ilayda Cicek heeft een stem met een fijne korrel erop, een hart vol eerlijke liedjes en twee prima muzikanten om die met haar te spelen. Wat hebben fans van PJ Harvey en Fontaines D.C. meer nodig? Ila, elle l'a!
  • Jokke — 'Tegen Beter Weten In'
    Jonas 'Jokke' Van Langendonck komt uit het Leuvense en deelt zijn levenswijsheid met jou alsof jullie samen van een Stella nippen op de Oude Markt. Na één keer luisteren kan je alleen maar denken: garçon, nóg eentje! 
  • Jueles — 'Bedroom'
    Jueles uit Dendermonde is amper 19 jaar, maar bewijst op 'Bedroom' dat ze haar geschiedenis kent. In haar muziek, die ze zelf ook mee producet, herken je haar idolen Prince, Destiny’s Child en Justin Timberlake. Verleidelijke R&B voor in de avonduren. 
  • Meltheads — 'Sweet Monica'
    Negenennegentig seconden, oftewel dik anderhalve minuut. Meer hebben Meltheads uit Antwerpen niet nodig om je te bekeren tot hun combinatie van garagerock en surfpunk. Geen idee wie die Monica is, maar wij willen haar óók zijn. 
  • Shaka Shams — 'Black Metal Rebel' 
    Elk etiket dat je op de muziek van Shaka Shams plakt, rukt de eigenzinnige Antwerpenaar met plezier van zich af. Ergens tussen hiphop, foute eightiesrock en nog een genre of negen heeft hij een eilandje voor zichzelf geclaimd waar hij tegen de eenzaamheid vecht.


Studio Brussel viert 10 jaar De Nieuwe Lichting met exclusieve vinyl
Dit jaar kiezen Studio Brussel-luisteraars voor de tiende keer wie De Nieuwe Lichting wordt. Om dat te vieren brengt Studio Brussel een exclusieve vinyl uit, met 10 nooit eerder uitgegeven live tracks van Nieuwe Lichting-laureaten als Portland, Brihang, Tamino, Tessa Dixson, Equal Idiots en SONS. De plaat is nu beperkt verkrijgbaar in de StuBru Shop.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.