Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

'Les yeux de ma mère' van Arno verkozen tot beste Belgische nummer in Belpop 100

(0 recensies)

Net als vorig jaar hebben de luisteraars van Radio 1 Les yeux de ma mère van Arno verkozen tot beste Belgische song aller tijden. Ayco Duyster en Floris Daelemans maakten dat bekend aan het einde van de marathonuitzending Belpop 100 vanuit Oostende, niet toevallig de thuisstad van le plus beau.


Ruimtevaarder van Kommil Foo eindigde op een tweede plaats. Ploegsteert van Het Zesde Metaal vervolledigt de Top 3.
Nieuwkomer in de Top 10 L’enfer van Stromae strandde op een vijfde plaats, terwijl Twee meisjes van Raymond van het Groenwoud een rentree maakte bij de hoogste tien op nummer negen.

 
Weetjes

  • Arno, Stromae en dEUS stonden met 4 liedjes in de lijst. Jacques Brel en Stijn Meuris hadden er elk 3.
  • De hoogste nieuwkomer was Naïef van Meltheads, meteen ook het meest recente lied.
  • Sterkste stijger was Sylvie Kreusch die met Walk walk maar liefst 50 plaatsen steeg naar nummer 29.
  • Grootste daler was Lieve Jacoba van Kris De Bruyne, die 58 plaatsen naar beneden tuimelde. Het was trouwens een "teleurstellende" editie voor de fans van Kris. Van de vijf noteringen vorig jaar schoten er nu slechts 2 over.
  • In de Top 100 stonden 53 Engelstalige, 31 Nederlandstalige, 14 Franstalige liedjes en 2 instrumentale.
  • Merkwaardig: vier liedjes die in alle vorige 20 edities van de Belpop 100 stonden zijn nu verdwenen: Ik wil deze nacht in de straten verdwalen (Wannes Van de Velde), Le plat pays (Jacques Brel), Inch Allah (Adamo) en Irene (De Mens).


De Top 10 van de Belpop 100

  1. Arno - Les yeux de ma mère
  2. Kommil Foo - Ruimtevaarder
  3. Het Zesde Metaal - Ploegsteert
  4. Kris De Bruyne - Amsterdam
  5. Stromae - L' enfer
  6. T.C. Matic - O La La La
  7. Gorki - Mia
  8. dEUS - Instant Street
  9. Raymond van het Groenewoud - Twee meisjes
  10. Red Zebra - I Can't Live in a Living Room
     

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.