Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Radiotrefpunt

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Alice Mae, Kaat Van Stralen en Uwase winnen De Nieuwe Lichting 2025

(0 reviews)

De luisteraars van Studio Brussel hebben Alice Mae, Kaat Van Stralen en Uwase uitgeroepen tot de winnaars van De Nieuwe Lichting 2025. De muziekwedstrijd, die jaarlijks nieuw lokaal talent in de kijker zet, kende dit jaar een bijzonder moment: voor het eerst bestaat de winnende lichting volledig uit vrouwelijke artiesten.


Meer dan duizend opkomende artiesten en bands schreven zich in voor de dertiende editie van De Nieuwe Lichting. Na een selectieronde door een professionele jury bleven negen finalisten over. Gedurende een week konden luisteraars stemmen op hun favoriet. De finale vond plaats in de Beursschouwburg in Brussel en was live te volgen op Studio Brussel en VRT MAX.


De winnaars

  • Alice Mae – ‘Better Ways’ (Ninove) - Alice Mae is het muzikale project van Alexia D’hertoge-Martinez. Opgegroeid met de cd-collectie van haar ouders, verwerkt ze invloeden uit de jaren 90 in haar muziek. ‘Better Ways’ wordt gekenmerkt door krachtige gitaarlijnen en een intense vocale performance. Recent heeft ze een liveband samengesteld om haar nummers extra impact te geven op het podium.
  • Kaat Van Stralen – ‘Stop Met Wenen’ (Aarschot) - Kaat Van Stralen combineert punk met Nederlandstalige teksten, waarbij ze scherpe meningen niet schuwt. Haar stijl wordt omschreven als een moderne versie van kleinkunst, met een rauwe en theatrale energie. In ‘Stop Met Wenen’ verwerkt ze humor en kritiek, gebracht met een stevige instrumentale basis.
  • Uwase – ‘Pedestal’ (Brussel) - Uwase brengt dromerige, introspectieve muziek waarin melodieën en teksten nauw verweven zijn. Ze heeft al opgetreden in concertzalen als de Botanique en Ancienne Belgique en werkte voor haar nummer ‘Pedestal’ samen met Jasper Segers, bekend van Sylvie Kreusch.

De drie winnaars krijgen airplay op Studio Brussel, verschijnen op de cover van Knack Focus en ontvangen professioneel advies van VI.BE. Ze treden in de voetsporen van artiesten als Tamino, Portland en Sylvie Kreusch, die eerder via De Nieuwe Lichting doorbraken.

 

Afbeelding: De Nieuwe Lichting 2025 (foto Studio Brussel)

0 Comments

Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

Important Information

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Terms of Use, Privacy Policy en Guidelines.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.