Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Sidekick van Radio Veronica misleidt media met treinstakingsactie

(0 recensies)

Op vrijdagochtend heeft Max Schuiling, sidekick van het radioprogramma Ekdom in de Morgen op Radio Veronica, zich voorgedaan als gestrande treinreiziger op Utrecht Centraal. De actie was een experiment om te onderzoeken hoe gemakkelijk het is om in het nieuws te komen tijdens een landelijke treinstaking.

Voor de gelegenheid bedacht Schuiling een fictief verhaal: hij zou op weg zijn naar zijn vriendin, die toevallig Veronica heet. Daarmee speelde hij in op de naam van de zender. Tijdens elk interview verwees hij naar de slogan van Radio Veronica: Join The Club.

De actie bleef niet onopgemerkt. In de loop van de ochtend verschenen beelden van Schuiling in nieuwsuitzendingen van onder andere RTL Nieuws, Hart van Nederland, RTV Utrecht en Radio M Utrecht. Ook het AD plaatste een artikel met zijn verhaal.

De stunt leidde tot veel gelach in de radiostudio van Ekdom in de Morgen. Tijdens de uitzending werd er live meegekeken hoe Schuiling op verschillende zenders opdook als zogenaamd gedupeerde reiziger. Het experiment onderstreepte hoe media bij grote storingen snel naar vaste plekken trekken om reacties van reizigers op te nemen.

Volgens Schuiling was het opvallend hoe snel en gemakkelijk hij media-aandacht wist te genereren. Hoewel hij het initiatief vooral als grap beschouwde, was hij verrast door het brede bereik dat zijn optreden opleverde.

Ekdom in de Morgen is elke werkdag te horen tussen 06:00 en 10:00 uur op Radio Veronica.

Afbeelding: Team van Ekdom in de Morgen, met Gerard Ekdom, Niels Derksen, Marijke Ketel, Annelore Maas en Max Schuiling (foto Radio Veronica)

1 Opmerking

Aanbevolen antwoorden

Theo PE1OPQ

Leden

Geplaatst

Heel vaak maakt zich de 'media' zich er van af.

En idd altijd naar de bekende plekken toe, ga naar Groningen of zo om daar de mening te vragen.

Theo

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.