Radiowerk maakt einde aan politiecarrière Rob van Someren
Rob van Someren is gestopt met zijn werk bij de politie. De dj van 100% NL heeft besloten zijn functie neer te leggen omdat het politiewerk niet langer te combineren is met zijn radioprogramma’s. Van Someren was meer dan twintig jaar actief binnen het korps en vervulde zijn laatste dienst aan het einde van 2025. Vanaf 1 januari 2026 is hij niet langer werkzaam als agent.
De beslissing om te stoppen is het resultaat van een toenemende werkdruk. Van Someren is inmiddels zeven dagen per week actief op de radio. Doordeweeks presenteert hij Somertijd op 100% NL tussen 16:00 en 19:00 uur. In het weekend is hij te horen met Koffie & Classics bij Grand Prix Radio op zaterdag en zondag tussen 10:00 en 12:00 uur. Door deze intensieve planning bleef er steeds minder ruimte over om het politiewerk op een verantwoorde manier voort te zetten.
Van Someren werkte bij de politie als hoofdagent binnen Team Verkeer van de afdeling Infrastructuur. In die rol was hij zowel op de weg als op het water actief. Lange tijd had hij een vast contract, waarvoor hij achttien uur per week beschikbaar moest zijn. Enkele jaren geleden werd deze inzet al aangepast en stapte hij over op een nulurencontract, omdat de combinatie met zijn radiowerk steeds zwaarder werd.
Het politiewerk vroeg meer dan alleen het draaien van diensten. Om inzetbaar te blijven moest Van Someren voldoen aan diverse eisen op het gebied van training en certificering. Dit bestond onder meer uit schiettoetsen, zelfverdedigings- en aanhoudingstechnieken, fysieke vaardigheidstesten, e-learnings en toetsen op wetskennis. Daarnaast waren aanvullende trainingen en certificeringen nodig vanwege de specifieke werkzaamheden die hij uitvoerde binnen het team.
Ook persoonlijke omstandigheden speelden een rol bij zijn besluit. In de afgelopen periode kreeg Van Someren te maken met het wegvallen van mensen in zijn omgeving, zowel in familie- en kennissenkring als onder luisteraars van zijn radioprogramma’s. Deze ervaringen droegen bij aan het besef dat tijd een steeds belangrijkere factor werd, zowel professioneel als privé, en dat keuzes onvermijdelijk waren, ook met het oog op het thuisfront.
Na meer dan twee decennia kijkt Van Someren met gemengde gevoelens terug op zijn tijd bij de politie. Het werk bracht hem veel uiteenlopende ervaringen, van luchtige en bijzondere momenten tot ingrijpende en tragische situaties. Tegelijkertijd bood het hem regelmatig de mogelijkheid om daadwerkelijk verschil te maken in het dagelijks leven van anderen.
Naast zijn werkzaamheden bij 100% NL blijft Rob van Someren actief in de media. In het weekend blijft hij te horen bij Grand Prix Radio. Daarnaast is hij werkzaam als trouwambtenaar, een rol die hij naast zijn radiocarrière blijft vervullen.
Afbeelding: Rob van Someren (foto WilliamRutten-100NL)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.