Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Vandaag, dinsdag 20 januari, vindt de aankondiging plaats van de laatste genomineerden voor de Kastaars!, de Vlaamse mediaprijzen voor televisie, radio en digitaal. Zaterdag 24 januari volgt de vierde editie van het evenement, dat plaatsvindt in de AED Studio’s in Lint. Tijdens een uitgebreide televisie- en radioshow zetten VRT, DPG Media, Play Media en Streamz de opvallendste mediagezichten en -producties van 2025 centraal.

De live televisieshow is op 24 januari te volgen vanaf 20:30 uur op VRT 1, VTM, Play, VRT MAX, VTM GO, de app van Play en hln.be. De presentatie is in handen van Danira Boukhriss Terkessidis, Gert Verhulst en Ruth Beeckmans. Rond de uitreiking wordt ook uitgebreid aandacht besteed op radio, met een gezamenlijke uitzending op meerdere zenders.

De live radioshow start om 17:00 uur en is te horen op Radio 2, MNM, Qmusic, JOE en Nostalgie. Vincent Fierens en Véronique De Kock presenteren het eerste deel van 17:00 tot 19:00 uur, met Kim Debrie als backstage reporter. Aansluitend nemen Jan Bosman en Romy De Ridder het over, terwijl Matthias Vandenbulcke en Laura Govaerts verslag doen vanaf de rode loper. Vanaf 21:00 uur verzorgen Sean Dhondt en Alexandra Gadzina de presentatie, met Ann Van Elsen die in de zaal reacties van de winnaars verzamelt.

Het Vlaamse publiek kon de afgelopen weken stemmen in zeven publiekscategorieën. Zes stemrondes zijn inmiddels afgerond en gecontroleerd door een deurwaarder. Alleen voor de categorie Programma van 2025 blijft de stemming open, waarbij kijkers en luisteraars tijdens de liveshow op 24 januari nog kunnen stemmen op de laatste vier genomineerden. De opbrengst van deze stemming gaat naar een fonds van de Koning Boudewijnstichting dat zich richt op het bestrijden van fake news en vooroordelen. Tijdens de show worden daarnaast drie juryprijzen bekendgemaakt: de Impactprijs, Doorbraak van 2025 en Carrièreprijs van 2025.

Mediapersoonlijkheid van 2025

  • Felix Heremans

  • Jade Mintjens

  • Kristel Verbeke

  • Ward Lemmelijn

Programma van 2025

  • De slimste mens ter wereld

  • De Verhulstjes

  • Taboe

  • The masked singer

Nieuwkomer van 2025

  • James & co

  • K3 originals

  • Live live live

  • WinWin

Fictiereeks van 2025

  • Assisen: de internaatmoord

  • Familie

  • Single bells

  • Thuis

Radioprogramma van 2025

  • Club Kawtar

  • De tijdloze 100

  • Goeiemorgen morgen!

  • Het foute uur

Podcast van 2025

  • Achter de schermen

  • De mutti’s

  • De zussen Coorevits

  • Vermist

Content creator van 2025

  • Anastasya Chernook

  • Elias Verwilt

  • Lorentia Veppi

  • Steffi Mercie

Met het crossmediale initiatief Kastaars! bundelen VRT, DPG Media, Play Media en Streamz de krachten om samen met het publiek de meest gewaardeerde mediaproducties en -persoonlijkheden van het voorbije jaar onder de aandacht te brengen.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.