Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Internationaal initiatief rond radio in connected cars breidt uit naar Afrika

(0 recensies)

Het internationale initiatief Radio Ready richt zich op de positie van radio in steeds verder digitaliserende voertuigen. Het project is opgezet door onder meer de European Broadcasting Union, BBC, ARD, RTL en verschillende andere Europese omroepen en mediapartijen. Het doel is om ervoor te zorgen dat radio in connected cars eenvoudig vindbaar en toegankelijk blijft, ook nu infotainmentsystemen en digitale platforms een steeds grotere rol spelen in de auto.

De ontwikkeling van connected cars heeft ervoor gezorgd dat automobilisten meer keuze hebben uit verschillende audio- en streamingdiensten. Binnen de sector leeft daarom de wens om radio duidelijk zichtbaar te houden in deze digitale omgeving. Radio Ready brengt omroepen en brancheorganisaties samen om gezamenlijke standaarden en aandacht voor gebruiksgemak in voertuigen te stimuleren.

Inmiddels zijn meer dan 23 organisaties aangesloten bij het initiatief, waaronder omroepen, koepelorganisaties en technische partners. Sinds de start van de campagne in de zomer van vorig jaar is er steeds meer aandacht gekomen voor de positie van radio in auto’s, mede door bredere discussies over digitale distributie en de manier waarop luistergedrag verandert. Ook tijdens internationale bijeenkomsten zoals Radiodays Europe is het onderwerp regelmatig aan bod gekomen, waarbij de focus lag op toegankelijkheid en zichtbaarheid in nieuwe voertuigen.

De campagne sluit aan bij eerdere gezamenlijke initiatieven rond verbonden reizen, waarbij werd gekeken naar de rol van audio in het dagelijks gebruik van voertuigen en mobiliteit. Binnen de sector wordt benadrukt dat samenwerking nodig is om ervoor te zorgen dat radio een vaste plek houdt in het snel veranderende ecosysteem van connected cars.

Een nieuwe stap in de uitbreiding van het initiatief komt uit Afrika. De National Association of Broadcasters South Africa is toegetreden tot Radio Ready en is daarmee de eerste organisatie van het Afrikaanse continent die deelneemt aan het project. Volgens de Zuid-Afrikaanse brancheorganisatie blijft radio een belangrijk medium in de regio en biedt deelname aan het initiatief de mogelijkheid om de Afrikaanse situatie en luisterpraktijk in te brengen in internationale gesprekken over audio in voertuigen. Daarbij speelt niet alleen het gebruik in privéauto’s een rol, maar ook het brede gebruik van radio in onder meer taxi’s en openbaar vervoer.

Met de toetreding van Zuid-Afrika krijgt Radio Ready een bredere internationale reikwijdte, waarbij de samenwerking zich verder uitstrekt buiten Europa en Australië. Binnen het initiatief wordt de uitbreiding gezien als een stap die de wereldwijde relevantie van het project onderstreept en de uitwisseling van inzichten tussen verschillende markten versterkt.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.