Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Op 29 augustus, toen ik in het leukste museum van Nederland was bij de 'her-opening' van de Norderney boordstudio, werd ik aangesproken door mij twee onbekende heren die een web-radiostation hebben: KULfm. Veel hits, veel rock. En een boel luisteraars: zo'n zestien- tot achttienhonderd! Nu ben ik absoluut onbekend met de aantallen luisteraars van webstations. Ik weet uiteraard dat ze niet te vergelijken zijn met wat ether-stations halen. Maar 16- tot 1800 leek mij helemaal niet gek. En toen ik werd gevraagd daar een uurtje rock te gaan doen, heb ik daarin toegestemd. Afgelopen zaterdagavond ging de eerste aflevering van de Freaks Rockshow de digitale lucht in. En na een half uurtje kreeg ik van Ralph Horsthuis, met wie ik aldoor contact had, een FB-chatbericht: 'Current listeners: 3.146'. Zo, dacht ik, da's erg leuk! En ik schreef op mijn FB-pagina dat KUL ruim 3.000 luisteraars rapporteerde. Waarna ex-RNN en huidig Focus103-collega René Verstraten reageerde dat dat volslagen onmogelijk was en dat geen webstation ter wereld zulke cijfers haalt. Domper. En René startte een tooltje op om te kunnen zien wat er gebeurde. Nadat ik Ralph meldde dat ik sterk de indruk kreeg dat ik werd voorgelogen, houdt hij bij hoog en bij laag vol dat de cijfers kloppen. Gisteren heb ik hem geschreven dat, als hij op één of andere manier kan bewijzen dat zijn bewering klopt, ik dat graag zou ontvangen, en dat ik anders geen mogelijkheid zie om nog programma te maken. Vanavond arriveerde de volgende link: http://dev.maxmind.com/proxy-detection/ Ik zal het maar meteen bekennen: dit zegt me niets. En ik zit dus met een probleem. Heb ik het geluk om bij een extreem succesvol internetstation te zijn binnengehaald of word ik op een schaamteloze manier voorgelogen? Mochten er Cafébezoekers zijn die hier met kennis van zaken hun licht over willen laten schijnen, graag! Dan weet ik of ik deze week nog een Freaks Rockshow moet gaan opnemen of dat ik me de moeite kan besparen.
Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Is dit weer wat anders dan Focus 103 ? ( al die stations ook tegenwoordig, deze oude man van 67 kan het niet meer bijhouden.....)
Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Toen ik nog bij Mi Amigo 192 en Extra Gold draaide, konden we van dit soort cijfers enkel dromen. Dit waren / zijn niet de beroerdste stations. Ze brengen een 24 uursprogramma dat echt wel OK in elkaar zit. Zelfs met grote evenementen worden dergelijke cijfers bij lange na niet gehaald. Was 't maar waar!
Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Overigens, buma en SENA rechten betaalt een station niet op basis van 10 luisteraars. Je betaald een vast bedrag bij de sena tot 500 slots. Bij de Buma zijn er 2 tarieven. 27,50 per maand voor non commercieel en iets van 70 per maand voor stations met sponsors. Raar verhaal...
Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Ben geen specialist op webradio ,maar na wat zoeken heb ik het vermoeden dat kulfm via Shoutcast werkt en op die site kan je zien hoeveel luisteraar er per station zijn en op dit moment van schrijven zie ik het aantal luisteraars op 1 staan. Op deze link even kul fm intypen http://www.shoutcast.com Vr gr Jan
Geplaatst 6 oktober 201411 jr. Ik zou heel snel stoppen bij dat radiostation. Ik geloof helemaal niets van die aantallen luisteraars. Zowel via de website als via Tunein kom ik op een stream terecht via een of andere streamprovider: http://s9.myradiostream.com:9304/ Op de momenten dat ik daar keek waren er 0 of 1 luisteraars (en dat was ik zelf). Ik heb nergens anders een andere stream kunnen vinden. Dat vage verhaal over die proxy en doorsturen rammelt aan alle kanten. Die link die hij gaf gaat over een of andere manier om te detecteren dat een bezoeker van een website een open proxy is. Een open proxy is een website of met een virus geinfecteerde computer waarlangs iemand anoniem kan internetten. Die website vertelt dus iets over een detectiesysteem tegen dit soort "gevaarlijke" proxies en heeft echt niets te maken met het doorsturen van een stream naar 3 andere servers of wat dan ook. Je bent helaas lelijk bij de neus genomen.
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Auteur Is dit weer wat anders dan Focus 103 ? ( al die stations ook tegenwoordig, deze oude man van 67 kan het niet meer bijhouden.....) Ja Juul. Tis inderdaad een tikkie onoverzichtelijk. Nu dat Kul dus al weer lijkt af te vallen, blijven voor mij Focus en Radio Centraal Den Haag over. Voor die twee maak ik verschillende versies van 'Muziektherapie', wat me wel een aardige titel leek ;-) (Voor mensen die dat niet snappen, check dit maar: https://www.facebook.com/pages/Tis-allemaal-niks/1449891105275809?ref=hl )
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Die naam Kul FM geeft natuurlijk ook wel te denken. Het is alleen al kul dat ze op FM zouden zitten. De centrale vraag lijkt mij: is het mogelijk op een objectieve manier aan de luistercijfers van een internetstation te komen?
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Dat neem ik dan maar van je aan, al zou ik zelf (als buitenstaander) niet weten hoe ik dat doe. Ik ken trouwens een internetstation dat wel degelijk kan claimen (en geloofwaardig) dat het wereldwijd vele tienduizenden luisteraars heeft: Radio Paradise uit Californie. Maar dat is dan ook een station dat zijn gelijke niet kent: 24 uur per dag voortreffelijke oude en nieuwe albumrock, persoonlijk uitgekozen door een en dezelfde presentator (die maar af en toe van zich laat horen). Er zijn streams in uiteenlopende bitrates, er is een online community van donateurs en luisteraars en er is een app waarmee je niet alleen kunt luisteren, maar waarop je ook in discussie te gaan met andere luisteraars over de gedraaide muziek. Google maar eens op 'Radio Paradise' en je zult zien dat het meteen de eerste treffer is. Dat spreekt al boekdelen over de populariteit van die zender.
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Ik kende de zender niet Paul, maar zit er nu een tijdje naar te luisteren en dit bevalt me prima moet ik zeggen. Begon al gelijk goed met Calexico en London Grammar. Ik ga de zender maar eens opslaan in m'n itunes
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Hier hetzelfde verhaal, ook voor mij een onbekend station maar inmiddels al geweldige nummers voorbij horen komen. Ik ben je dan ook zeer erkentelijk voor de tip Paul!
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Vrienden, want zo mag ik jullie toch wel noemen, ik kan de luistercijfers discussie niet zo volgen, heb ik ook nooit zo belangrijk gevonden. Ik vind dat een programma iets moet toevoegen vandaar. En dat hoeft niet altijd te resulteren in hoge luistercijfers. Maar ik heb het gevoel dat het "draadje begint te verlopen" en daar bijna niet meer over gaat..... "LUISTERCIJFERS". Mooie avond nog.
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. Auteur O Juul ik ben zeer zeker met je eens dat 'luistercijfers' niet zaligmakend zijn. Absoluut. Maar waar het hier om gaat is dat ik gewoon beduveld werd. En op die manier hoeft het voor mij niet. Afgelopen zaterdag was dan ook de eerste en tevens laatste uitzending van mijn rock-uur op Kul. Jammer van alle moeite, maar het is niet anders.
Geplaatst 7 oktober 201411 jr. René, ik denk dat je die uren gewoon lekker moet blijven doen, om ze vervolgens (weer) als podcast aan te bieden. Ik weet vrijwel zeker dat er mensen zijn die het bijzonder waarderen en ik vermoed dat je meer luisteraars hebt dan bij dat kulstation. Luistercijfers zijn maar een momentopname, ik hecht er zelden waarde aan. Maar met onzincijfers iemand radicaal belazeren stuit mij tegen de borst. Sorry voor de bijgeleverde teleurstelling nogmaals...
Geplaatst 8 oktober 201411 jr. Dat neem ik dan maar van je aan, al zou ik zelf (als buitenstaander) niet weten hoe ik dat doe. Ik ken trouwens een internetstation dat wel degelijk kan claimen (en geloofwaardig) dat het wereldwijd vele tienduizenden luisteraars heeft: Radio Paradise uit Californie. Maar dat is dan ook een station dat zijn gelijke niet kent: 24 uur per dag voortreffelijke oude en nieuwe albumrock, persoonlijk uitgekozen door een en dezelfde presentator (die maar af en toe van zich laat horen). Er zijn streams in uiteenlopende bitrates, er is een online community van donateurs en luisteraars en er is een app waarmee je niet alleen kunt luisteren, maar waarop je ook in discussie te gaan met andere luisteraars over de gedraaide muziek. Google maar eens op 'Radio Paradise' en je zult zien dat het meteen de eerste treffer is. Dat spreekt al boekdelen over de populariteit van die zender. Ik heb er even een server adres uitgepikt en ze hebben een aardig aantal luisteraars. Hier is de link: http://stream-uk1.radioparadise.com
Geplaatst 8 oktober 201411 jr. Ha, dank je. Dat is een momentopname, naar ik aanneem, Dat 'vele tienduizenden' van mij is natuurlijk maar nattevingerwerk, gebaseerd op o.a. de populariteit van de app en het levendige forum. Het behoort al een paar jaar tot mijn favoriete internetstations en ik las trouwens ooit ergens dat ook Felix Meurders een fan is. Sorry voor al dat gebabbel over luistercijfers, Juul, Je moet maar bedenken dat we hier in de chatbox zitten. Ik geef Rene trouwens groot gelijk: je moet geen dingen gaan doen voor mensen die met indianenverhalen komen. Ik ben wel benieuwd naar dat programma van hem voor Focus. Paul
Geplaatst 8 oktober 201411 jr. Nou Paul, Zondagochtend om 11 uur is René vdA er weer us Tune In zou ik zeggen.
Geplaatst 8 oktober 201411 jr. Maar om dit draadje weer On Topic te hijsen: Luistercijfers zeggen idd niet alles over de inhoud van een station. Probleem van internetradio is dat het helaas nog steeds niet "algemeen goed" is. Veel mensen weten wellicht niet dat ze de tools om ernaar te luisteren in huis hebben of hebben niet zoveel zin om er moeite voor te doen. De PC of laptop staat vaak niet in de woonkamer waardoor een internetstation niet continu zal aanstaan. Wat sommige mensen ook niet weten is dat er tegenwoordig vaak wifi ontvangers in een tuner versterker zit. Daarnaast zijn de internet radiootjes niet meer overal te koop. Zelfs Media Markt heeft ze bijna niet meer. De luistercijfers zijn dus erg laag in vergelijking met overige stations (FM Kabel). Dat een station cijfers soms wat naar boven bijstelt om mensen enthousiast te maken is begrijpelijk maar onnodig. Om te vertellen dat je ruim 3000 luisteraars hebt terwijl het er in werkelijkheid misschien 1 procent van dit getal is... Absurd.
Gearchiveerd
Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.