Qmusic wil ontvangst in regio Eindhoven verbeteren met extra FM-zender
Qmusic wil de FM-ontvangst in de regio Eindhoven verbeteren met een nieuwe steunzender op 101,0 MHz. Moederbedrijf DPG Media heeft hiervoor een aanvraag ingediend bij de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI). De extra zender moet een gebied waar de ontvangst momenteel minder goed is, beter bedienen.
De frequentie 101,0 MHz was eerder gereserveerd als evenementenfrequentie, maar werd de afgelopen jaren niet gebruikt. De RDI besloot daarom in september vorig jaar deze reservering op te heffen, waardoor de frequentie beschikbaar kwam voor regulier gebruik.
Volgens de aanvraag wordt de zendinstallatie geplaatst op de Digitenne-mast langs de A2 bij Eindhoven. De antenne zal voornamelijk in noordoostelijke richting uitzenden met een beoogd vermogen van 2,51 kW.
De aanvraag werd al aan het begin van dit jaar ingediend. De behandeling duurde enkele maanden, omdat de RDI aanvragen op volgorde van binnenkomst afhandelt. De toezichthouder is voornemens toestemming te verlenen voor de nieuwe zender.
Tot en met 22 juli loopt eerst een consultatie binnen de radiosector. Daarna volgt de internationale frequentiecoördinatie. Die procedure neemt doorgaans maximaal ongeveer 100 dagen in beslag voordat de frequentie daadwerkelijk in gebruik kan worden genomen.
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.