Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Barend & Wijnand maken radio-uitzending voor en over doven

(0 recensies)

Zondag 22 februari staat de radio-uitzending van Barend van Deelen en Wijnand Speelman op NPO 3FM in het teken van doven en slechthorenden. Wat weet jij eigenlijk over doven en slechthorenden? Kunnen zij überhaupt van muziek genieten? En wat voor soort muziek vinden zij dan fijn om naar te luisteren?

 

In de uitzending zijn Vera van Dijk (20 jaar) en Jarzhinio Curiel (31 jaar) te gast. Vera is doof geboren, maar kan sinds twee jaar door een cochleair implantaat toch geluiden opvangen. Vorig jaar kreeg Vera een op maat gemaakt concert van Kyteman. Het optreden dat Kyteman voor haar gaf was het allereerste concert dat ze bijwoonde. Jarzhinio werkt voor Stichting Skyway en zet zich in voor het internationale muziekevenement Sencity. Dit muziekevenementen, dat aanstaande zaterdag 7 maart weer wordt georganiseerd in TivoliVredenburg is voor doven, slechthorenden en horenden.

 

Barend en Wijnand: “Veel mensen hebben geen idee tegen welke obstakels doven en slechthorenden aanlopen in het dagelijks leven. De passie die wij bijvoorbeeld voor muziek hebben, is voor hen niet vanzelfsprekend. Zo zijn er nog veel meer zaken die voor ons normaal zijn en voor hen vreemd. Met onze uitzending willen we die onwetendheid bij mensen wegnemen en zo meer begrip kweken voor doven en slecht horenden”.

 

Naast de gesprekken met Vera en Jarzhinio wordt er ook een live optreden gegeven door Bade. De muziek wordt in gebaren vertaald door de SignDancers. De uitzending is online live te volgen via 3fm.nl/live en wordt ondersteund door gebarentolken. Daarnaast kunnen luisteraars tijdens de uitzending chatten via 3fm.lichtsnel.nl of via social media met #3FM.

 

Bekijk hier het promofilmpje dat Barend & Wijnand samen met Jarzhinio en Vera hebben gemaakt:

 

 

Maak kennis met de bijzondere dovencultuur in Barend & Wijnand, zondag 22 februari van 18:00 tot 20:00 uur op NPO 3FM.

 

Website: npo3fm.nl


0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.