Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

CIM-cijfers: Qmusic marktleider bij jongeren, JOE scoort bij 35-54

(0 recensies)

Qmusic en JOE blijven goed presteren op de Vlaamse radiomarkt. Dat blijkt uit de nieuwste luistercijfers van het Centrum voor Informatie over de Media (CIM) voor de periode van 1 januari tot en met 30 april 2025. Beide zenders van DPG Media noteren hogere marktaandelen dan in dezelfde periode vorig jaar en versterken daarmee hun positie in de top drie van het radiolandschap.

Qmusic behaalt een marktaandeel van 13,2% en blijft de tweede grootste zender in Vlaanderen. Binnen de doelgroep van 18- tot 44-jarigen blijft Qmusic met een aandeel van 24,4% marktleider. JOE staat op plaats drie met 11,7% algemeen marktaandeel. In de doelgroep van 35- tot 54-jarigen scoort de zender 13,5%.

Ook op digitaal vlak groeit DPG Media sterk. De themakanalen van JOE, waaronder JOE Gold en JOE Easy, noteren elk een marktaandeel van 1,2% bij het brede publiek (12+). Deze zenders zijn steeds vaker te vinden in de luistergewoonten van Vlamingen. Muziekzender Willy blijft stabiel en bereikt samen met Willy Class X een marktaandeel van 4% binnen de doelgroep 18-54. In totaal behalen alle digitale zenders van Qmusic, JOE en Willy samen een marktaandeel van 8,2% in diezelfde doelgroep. Daarmee blijft DPG Media marktleider binnen de digitale radiomarkt.

Naast de sterke cijfers blikken de zenders vooruit naar de zomer. Qmusic organiseert op vrijdag 27 juni de Foute Party in Flanders Expo, gevolgd door de opening van het Q-Beach House in Oostende op zaterdag 28 juni. Deze locatie vormt negen weken lang het decor voor live radio en optredens aan zee.

JOE start de zomer met ‘JOE Parad’ice Beach’, een tijdelijk ijssalon op het strand met live radio en muzikale acts. Willy zet zijn zomeraanbod voort met ‘De Zomer van M en Willy’ in samenwerking met Museum M in Leuven. Daar zijn twee maanden lang optredens, dj-sets, expo’s en workshops gepland, met elke donderdag een afterwork.

Afbeelding: Maarten Vancoillie, Kathleen Aerts en Dorothee Dauwe (foto Qmusic)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.