Rob Janssen en Bas Menting samen in nieuwe SBS6-spelshow Prijzenjacht
SBS6 komt vanaf maandag met een dagelijkse spelshow onder de titel Prijzenjacht. Het programma is een nieuwe versie van het internationaal bekende format The Price Is Right. De presentatie ligt in handen van radio-dj Rob Janssen, terwijl Bas Menting fungeert als vaste live voice-over. Daarmee wordt het vertrouwde spelconcept in een eigentijdse vorm teruggebracht naar de Nederlandse televisie.
Presentatie door radio-dj’s
Rob Janssen, bekend van NPO 3FM, neemt de studiopresentatie voor zijn rekening. Dat hij bij SBS6 verschijnt, is opvallend omdat de zender onderdeel is van Talpa Network. Janssen werkt al langer als freelancer voor Talpa, maar krijgt met deze rol een duidelijke plek op de televisie van het netwerk. Bas Menting, die in dienst is bij Talpa Network, levert als voice-over een essentiële bijdrage. Hij is bij het radiopubliek bekend als presentator op Radio 538, waar hij samen met Dylan Boet een programma maakt.
Spelconcept
In Prijzenjacht draait alles om het inschatten van de waarde van producten. Kandidaten nemen het tegen elkaar op in verschillende spelrondes waarin zij zo nauwkeurig mogelijk de prijzen moeten raden. De winnaar van de finale kan een grote prijs mee naar huis nemen. Het format kent een lange geschiedenis in Nederland en is in meerdere periodes op televisie te zien geweest.
Geschiedenis van het format
Het spel maakte in de jaren 80 zijn debuut onder de titel Prijs Je Rijk. Tussen 1986 en 1988 presenteerde Fred Oster de reeks bij de AVRO. Kort daarna werd het programma bij een breder publiek bekend onder de titel Prijzenslag. Hans Kazan presenteerde het van 1989 tot en met 1993 op RTL4, met radio-dj Tom Mulder als één van de stemmende stemmen in de uitzendingen.
Na de 90s kreeg het programma in de nieuwe eeuw een herstart als Cash & Carlo. Deze versie, met Carlo Boszhard als presentator, was van 2002 tot en met 2004 te zien op Yorin. Eddy Keur, destijds actief als radio-dj, verzorgde de voice-over. In 2012 werd nog een poging gedaan om de oorspronkelijke titel te gebruiken. Eddy Zoey nam toen de presentatie voor zijn rekening bij SBS6, terwijl Gaston Starreveld de stem leverde.
Nieuwe editie bij SBS6
Met Prijzenjacht zet SBS6 een nieuwe stap in het vernieuwen van het vertrouwde format. Rob Janssen en Bas Menting vormen de spil van het programma. Waar Janssen als studiopresentator de kandidaten door de spellen leidt, ondersteunt Menting met zijn stem en toelichtingen. De samenwerking brengt twee vertrouwde stemmen van de radio samen in een televisieomgeving.
Afbeelding: Rob Janssen en Bas Menting (foto SBS6/William Rutten)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.