Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

AVROTROS-podcast Kalm met Klassiek bestaat vijf jaar en trekt publiek voor bijzonder concert

(0 recensies)

De populaire AVROTROS-podcast Kalm met Klassiek vierde vandaag haar 5-jarig jubileum met een bijzonder live-evenement in TivoliVredenburg. Onder leiding van presentator Ab Nieuwdorp genoten bezoekers van een concert door leden van het Radio Filharmonisch Orkest, dat volledig in het teken stond van rust en ontspanning. In juni vierde de podcast al de mijlpaal van 4 miljoen streams.

Met Kalm met Klassiek biedt AVROTROS al vijf jaar een rustpunt in de hectiek van alledag. De podcast wordt wekelijks beluisterd door liefhebbers die met klassieke muziek even de drukte achter zich laten. Vandaag werd in de Grote Zaal van TivoliVredenburg het publiek uitgenodigd om niet alleen te luisteren, maar ook om hun eigen brei-, haak- of borduurwerk mee te nemen. Terwijl de musici de mooiste kalme klassieke werken ten gehore brachten, konden de aanwezigen ontspannen werken aan hun handwerkprojecten.

Ab Nieuwdorp: 'Het is fantastisch om te merken dat dat Kalm met Klassiek in vijf jaar is uitgegroeid tot een rustpunt voor zoveel mensen. In een wereld die steeds sneller lijkt te draaien, vinden zij een moment van verstilling en ontspanning met de mooiste klassieke muziek, deze podcast voorziet echt in een behoefte. Het raakt me om hier zóveel warme reacties van het publiek te krijgen. Ik zeg: op naar de volgende vijf jaar!'

Het jubileumconcert viel samen met de feestelijke onthulling van een groot textielkunstwerk in de foyer van TivoliVredenburg. Daarmee werd het creatieve thema van de middag extra onderstreept.

Speciaal voor de onthulling van het kunstwerk strijkt vanavond ook het AVROTROS-radioprogramma Opium, gepresenteerd door Brecht van Hulten, op de Vredenburg Open Stage neer. Vanaf 19:00 gaat Brecht in gesprek met onder meer mezzosopraan en artist in residence van het Vrijdagconcert, Maria Warenberg. Ook is er live-muziek te horen van het Nymphéas Trombone Quartet.

Vervolgens opent dirigent Karina Canellakis samen met het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor om 20:15 het nieuwe seizoen van het AVROTROS Vrijdagconcert met Strauss' Ein Helden Leben. Zowel Opium als het Vrijdagconcert zijn live mee te beluisteren via NPO Klassiek.

De podcast Kalm met Klassiek is te beluisteren via NPO Luister en via alle bekende podcastplatforms.

Afbeelding: Ab Nieuwdorp (foto AVROTROS)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.