Radio Luxembourg in de zomer van 1968 opnieuw te horen op 192Radio
Op donderdagavond 13 november van 20:00 tot 22:00 uur zendt 192Radio de herhaling uit van het tiende deel in de reeks programma’s over Radio Luxembourg tot 1970. In deze aflevering staat de zomer van 1968 centraal, met aandacht voor de maanden juni, juli en augustus. Samensteller en presentator Kees Brinkerink belicht de muziek die in die periode veelvuldig op Radio Luxembourg te horen was en bespreekt het succes van diverse nummers uit die tijd.
Tijdens het programma komen artiesten voorbij als Unit 4 + 2, Wayne Fontana, The Swinging Blue Jeans, Madeline Bell en Keith West. Zij behoren tot de acts die in de zomer van 1968 populair waren op de zender.
In deze periode hadden de Engelse zeezenders hun uitzendingen gestaakt, waardoor Radio Luxembourg in feite het rijk alleen had op de Britse markt. De programmering van de Luxemburgse zender werd hierop aangepast en kreeg een opzet die sterk deed denken aan die van de voormalige zeezenders. Daarmee probeerde Radio Luxembourg de luisteraars van die zenders aan zich te binden en de concurrentie aan te gaan met het toen pas opgerichte BBC Radio 1.
Het programma is geproduceerd, gepresenteerd en technisch verzorgd door Kees Brinkerink.
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.