Audioreclame groeit door in eerste kwartaal van 2026
De Nederlandse markt voor audioreclame is ook in het eerste kwartaal van 2026 verder gegroeid. Volgens de nieuwste omzetcijfers van Audify investeerden adverteerders in totaal 52,8 miljoen euro in audio. Dat is een stijging van 4,3 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Vooral digitale audio en podcasts lieten opnieuw groei zien. De inkomsten uit podcastreclame kwamen uit op 3,8 miljoen euro, ruim vier keer zoveel als in het eerste kwartaal van 2025. Volgens Audify hangt die stijging voor een belangrijk deel samen met de uitbreiding van het aantal deelnemende partijen binnen de rapportage. Inmiddels zijn alle grote spelers uit de podcastmarkt aangesloten, waardoor een vollediger beeld ontstaat van de totale markt.
Ook digitale radioreclame groeide verder. Reclamespots die via digitale audiokanalen worden verspreid en op basis van CPM worden verkocht, stegen met 5,8 procent naar 3,3 miljoen euro.
Traditionele radiospots vormen nog altijd het grootste onderdeel van de audioreclamemarkt. In het eerste kwartaal werd hiervoor 43,1 miljoen euro uitgegeven. Daarmee is radio goed voor 82 procent van alle audiobestedingen. Wel daalde de omzet uit radiospots licht met 2 procent, mede doordat adverteerders hun budgetten vaker spreiden over meerdere audioplatformen. De omzet uit branded content kwam uit op 2,5 miljoen euro en lag lager dan een jaar eerder.
Binnen de verschillende branches blijven retailers de grootste adverteerders in audio. Ook financiële dienstverlening en telecom & ICT behoren tot de drie grootste sectoren. De transportsector verloor terrein en zakte van de derde naar de zesde plaats.
Het aantal merken dat gebruikmaakt van audioreclame nam opnieuw toe. In het eerste kwartaal van 2026 waren 895 merken actief binnen audio, tegenover 875 in dezelfde periode vorig jaar. De lijst van grootste adverteerders wordt aangevoerd door supermarktketens Aldi en Lidl. KPN staat op de derde plaats en is daarmee het hoogst genoteerde telecommerk. Verder zijn onder meer Albert Heijn, Plus, Jumbo en Kruidvat terug te vinden in de top 10, samen met Ziggo, Vodafone en de ANWB. Opvallend is dat geen enkel merk uit de financiële sector voorkomt in deze top 10.
Audify-directeur Liedewij Hentenaar stelt dat audio voor adverteerders aantrekkelijk blijft door de combinatie van bereik, aandacht en flexibiliteit. Volgens haar zetten merken audio steeds vaker gelijktijdig in via radio, podcasts en digitale platformen, waardoor luisteraars op verschillende momenten bereikt kunnen worden.
Audify vertegenwoordigt audiomakers en verkoophuizen binnen de Nederlandse reclamemarkt en is medeopdrachtgever van het NMO Luisteronderzoek.
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.