Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Kaya Imani uitgeroepen tot Artist of the Year bij FunX Awards

(0 recensies)

Tijdens de dertiende editie van de FunX Awards zijn Lil Kleine en Qlas uitgegroeid tot de grootste winnaars van de avond. In een uitverkochte AFAS Live ontvingen beide artiesten twee prijzen. Kaya Imani werd onderscheiden als Artist of the Year Female.

Lil Kleine kreeg de award voor Artist of the Year Male en won daarnaast in de categorie Best Album met FCK KLEINE*. Ook het collectief New Wave, waar hij deel van uitmaakt, kreeg een onderscheiding voor Best Live Act.

Qlas viel eveneens twee keer in de prijzen. Zijn nummer Waar Was Je? werd uitgeroepen tot Best Song. Daarnaast won hij samen met GP UIT G, Chavanté en Dopebwoy de award voor Best Collab met Go Shawty.

Naast de prijsuitreikingen stonden ook verschillende optredens op het programma. Onder anderen CHO, Kaya Imani, Qlas en Broederliefde traden op tijdens de show. Ook verscheen Lil Kleine als surprise-act op het podium.

De award voor Artist of the Year Female ging naar Kaya Imani. Andere winnaars waren Jonna Fraser als Best Singer en CHO als Best MC. Producer $hirak kreeg de award voor Best Producer, terwijl Langa werd uitgeroepen tot Next Best. Contentmaker NAIZA won in de categorie Best Content Creator.

De jaarlijkse Power Award ging dit keer naar Soundos El Ahmadi. Volgens NPO FunX ontvangt zij de prijs vanwege haar inzet rond thema’s als racisme, representatie en vrouwenveiligheid. Eerdere ontvangers van de onderscheiding zijn onder meer Akwasi, Tim Hofman, Défano Holwijn en Kick Out Zwarte Piet.

De Legend Award was dit jaar voor Winne. De Rotterdamse rapper geldt als een van de grondleggers van de hiphopscene in Rotterdam en staat bekend om zijn verbindende rol binnen de muziekwereld. In de toelichting werd ook stilgestaan bij zijn project SoSo Lobi uit 2009 en de manier waarop hij het overlijden van Feis in 2019 in zijn muziek verwerkte.

De FunX Awards zijn publieksprijzen van NPO FunX voor onder meer beste artiest, album en song van Nederlandse bodem. Tussen 13 april en 21 mei konden luisteraars stemmen via de website van FunX. De awardshow van 21 mei is terug te kijken via de onlinekanalen van FunX.

Winnaars FunX Awards 2026

  • Artist of the Year - Male: Lil Kleine

  • Artist of the Year - Female: Kaya Imani

  • Best Song: Qlas – Waar Was Je?

  • Best Singer: Jonna Fraser

  • Best MC: CHO

  • Best Album: Lil Kleine – F*CK KLEINE

  • Best Content Creator: NAIZA

  • Best Live Act: New Wave

  • Best Collab: Qlas ft. GP UIT G, Chavanté & Dopebwoy – Go Shawty

  • Best Producer: $hirak

  • Next Best: Langa

  • Legend Award: Winne

  • Power Award: Soundos El Ahmadi

Afbeelding: Kaya Imani wint Artist of the Year - Female (foto NPO FunX / Nikki van Toorn)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.