Barend van Deelen en Nellie Benner maken deze zomer een bijzondere radio-roadtrip tijdens het WK voetbal. Van 13 tot en met 26 juni reizen de 3FM-dj’s met een negen meter lange camper door de Verenigde Staten om verslag te doen van de groepsfase van het Nederlands elftal. Vanuit hun mobiele radiostudio brengen zij in het programma Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA de WK-sfeer rechtstreeks naar de luisteraars van NPO 3FM.
De reis volgt het speelschema van Oranje door de groepsfase. In Dallas wordt de wedstrijd tegen Japan gespeeld, waarna de route verder gaat naar Houston voor het duel met Zweden. De groepsfase wordt afgesloten in Kansas City, waar Nederland het opneemt tegen Tunesië. Op al deze locaties doen de dj’s verslag van de sfeer in en rond de stadions, fanzones en ontmoetingsplekken van supporters.
Tijdens de uitzendingen is er ruimte voor analyses en vooruitblikken met gasten uit de voetbal- en medialwereld. Ook Nederlandse artiesten die aanwezig zijn bij Oranje-evenementen in de Verenigde Staten komen aan bod in het programma.
Volgens Barend draait de WK-beleving niet alleen om de wedstrijden zelf, maar juist ook om de reis en de ontmoetingen onderweg. Met de mobiele studio kunnen de dj’s flexibel door het land trekken en op verschillende plekken de sfeer rondom het toernooi vastleggen.
Naast de radio-uitzendingen wordt de reis ook online gevolgd. Via de socialmediakanalen van Barend & Benner, NPO 3FM en PowNed worden dagelijks beelden gedeeld van de reis, inclusief reportages, achter-de-schermen-momenten en hoogtepunten uit de uitzendingen.
De trip heeft daarnaast een bredere insteek dan alleen voetbal, met aandacht voor de manier waarop het WK in de Verenigde Staten wordt beleefd door lokale inwoners en Nederlanders die daar wonen. Ook culturele verschillen en ontmoetingen onderweg spelen een rol in de verslaggeving.
De uitzendingen van Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA zijn dagelijks te horen van 16:00 tot 19:00 uur bij PowNed op NPO 3FM.
Afbeelding: Barend van Deelen en Nellie Benner (foto PowNed / Teun Sand)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.