Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Radiotrefpunt

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Bezuinigingen VRT lopen op tot 39 miljoen in 2019

(0 reviews)

De Belgische VRT moet in 2015 22 miljoen euro bezuinigen. En dat bedrag loopt tegen eind 2019 verder op tot 39 miljoen euro. Bovenop het vandaag door Minister Sven Gatz aangekondigde besparingscijfer vallen immers ook de middelen voor onderzoek en innovatie weg en worden de vergrijzingskosten die de openbare omroep moet dragen, slechts gedeeltelijk gecompenseerd door de Vlaamse overheid.

 

De gevraagde inspanningen vallen bijzonder zwaar uit: volgend jaar moet de VRT 7% op haar dotatie inleveren en dat loopt op tot 12% in 2019. De voorbije weken werd een en ander aangekaart bij de Vlaamse regering. Maar behalve een beperkte compensatie van de vergrijzingskosten, bleef dit zonder gevolg. Dat betekent dat de engagementen uit de huidige beheersovereenkomst niet meer worden nageleefd.

 

De eerstkomende weken en maanden staat de openbare omroep voor de moeilijke uitdaging om een nieuwe werkbare toekomst uit te tekenen. Volgende week worden de impact van de opgelegde besparing en de noodzakelijke strategische keuzes besproken op de Raad van Bestuur van de VRT. Daarna volgt verder overleg met de vakbonden partners en de bevoegde minister.

 

Website: www.vrt.be


0 Comments

Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

Important Information

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Terms of Use, Privacy Policy en Guidelines.

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.