Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

NOS viert 20 jaar Radio 1 Journaal

(0 recensies)

Op 1 september viert het NOS Radio 1 Journaal zijn twintigjarig bestaan. En die dag laten ze niet ongemerkt voorbijgaan. Met speciale ochtend- en middaguitzendingen, met de stemmen van toen en nu.

 

Het worden twee bijzondere uitzendingen, met extra zendtijd en presentatoren die in het verleden achter de microfoon zaten. Van 06:00 tot 07:00 uur zijn zoals gebruikelijk Frederique de Jong en Marcel Oosten te horen. Tussen 07:00 en 08:00 uur worden ze afgelost door Clairy Polak en Menno Reemeijer, terwijl het laatste uur wordt verzorgd door Rob Trip en Suzanne Bosman.

 

De middaguitzending, die een half uur langer duurt dan normaal, wordt van 16:00 tot 17:00 uur gepresenteerd door Lara Rense en Max van Weezel. Het laatste uur is de microfoon voor de oude bekenden Lucella Carasso en Govert van Brakel.

 

Niet alleen de stemmen doen denken aan vroeger, ook oude tunes en jingles worden voor de gelegenheid van stal gehaald. En elk uur is er aandacht voor grote nieuwsgebeurtenissen uit de afgelopen twintig jaar. Denk aan de moord op Theo van Gogh, de aanslagen in New York en meer recent de ramp met vlucht MH17 .

 

Op 1 september 1995 begon het Radio 1 Journaal, als opvolger van de radio-actualiteitenrubrieken. Met een horizontale programmering, om de luisteraar op vaste tijden bij te praten over de laatste ontwikkelingen in binnen-en buitenland. Daarmee deed het fenomeen nieuwsradio zijn intrede bij de NOS. Naast de vaste ochtend- en middaguitzendingen van het NOS Radio 1 Journaal verzorgt de NOS gedurende de dag nieuwsflitsen in de programma’s van de omroepen op Radio 1.

 

NOS Radio 1 Journaal, 1 september 2015, 06:00-09:00 uur en 16:00-18:00 uur, NPO Radio 1


0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.