Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Muziek uit de seventies centraal in nieuwe Top 1000 bij Radio Veronica

(0 recensies)

Radio Veronica komt met een nieuwe hitlijst die volledig gewijd is aan de muziek uit de jaren zeventig: de Top 1000 van de ’70s. De stemperiode is inmiddels gestart en loopt tot en met donderdag 24 april. Vanaf vrijdag 25 april is de volledige lijst te horen op de zender.

De jaren zeventig waren een bepalend decennium voor de popmuziek, met een breed spectrum aan genres en artiesten die tot op de dag van vandaag invloedrijk zijn. Van glamrock tot disco, van punk tot classic rock: het muzikale aanbod was divers en weerspiegelde de maatschappelijke veranderingen van die tijd.

Artiesten als Queen, AC/DC, Fleetwood Mac, ABBA en David Bowie groeiden in deze periode uit tot iconen. Tegelijkertijd kreeg muziek een sterkere rol binnen jeugdcultuur en sociale bewegingen. Jongeren gingen zich steeds meer afzetten tegen de gevestigde orde, en muziek werd een belangrijk middel om identiteit en betrokkenheid bij maatschappelijke thema’s uit te drukken. De flowerpowerbeweging, de opkomst van punk en het groeiende bewustzijn rond vrouwenrechten en gelijkheid vormden een belangrijk cultureel decor.

De Top 1000 van de ’70s volgt eerdere themalijsten van Radio Veronica op, zoals de Top 370 van de jaren ’70 in 2005, de Back to the 70s Top 770 in 2020, en de Super 70s Top 770 in 2022 en 2023. Met de uitbreiding naar een lijst van duizend nummers wordt nog meer ruimte geboden aan de muziek uit het decennium.

Stemmen kan nog tot donderdag 24 april via de website van Radio Veronica. Onder alle deelnemers wordt een prijs verloot: twee kaarten voor het concert van Neil Young op 1 juli in het Stadspark in Groningen.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.