Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Radiotrefpunt

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Marc Jacobs, Bart van Leeuwen en Johan Visser in bijzondere jubileumuitzending van Baken 16

(0 reviews)

Baken 16 bestaat deze week 49 jaar en Mi Amigo Radio -La Auténtica- staat op zondag 27 juli stil bij dit radioprogramma dat in de jaren 70 vaste prik was op de middengolf. Tussen 12:00 uur en 14:00 uur wordt een speciale aflevering uitgezonden, gepresenteerd door Marc Jacobs, Bart van Leeuwen en Johan Visser (Ron Bisschop). De uitzending bevat herinneringen aan het leven aan boord van het zendschip, met fragmenten, jingles en muziek die toen én nu nog altijd wordt gewaardeerd.

De eerste uitzending van Baken 16 vond plaats op 23 juli 1976 om 12:00 uur, live vanaf de m.v. Mi Amigo. Bart van Leeuwen en Marc Jacobs, destijds verantwoordelijk voor het nieuws en de liveprogramma’s, bedachten in één nacht het concept en de naam. Het programma groeide uit tot een vast onderdeel van de uitzenddag, met onderwerpen zoals het Boordgebeuren, de Agenda, Wat krijgen we bij de Lunch en bijdragen van luisteraars.

In totaal zijn er honderden afleveringen uitgezonden. Baken 16 onderscheidde zich door het persoonlijke karakter en de directe inkijk in het dagelijks leven aan boord van een zendschip. Bijna alle dj’s die vanaf juli 1976 bij Mi Amigo actief waren, hebben op enig moment een aflevering van het programma gepresenteerd. Marc Jacobs neemt hierin een bijzondere plaats in, met meer dan vijfhonderd afleveringen op zijn naam. Hij wordt dan ook vaak aangeduid als Mr. Baken 16.

Na de beëindiging van de reguliere uitzendingen op 19 oktober 1978 via Radio Mi Amigo, keerde het programma nog kortstondig terug in juni 1979 met een aflevering op Radio Caroline. In de jaren erna dook het incidenteel op bij onder meer Radio 19.

Baken 16 is een van de weinige radioprogramma’s uit de offshoreperiode die, ondanks het wegvallen van de oorspronkelijke zender, nog steeds in herinnering voortleeft. Mi Amigo Radio -La Auténtica-, dat tegenwoordig als webradio actief is, grijpt het 49-jarig bestaan aan om het programma opnieuw onder de aandacht te brengen. Voor juli 2026 wordt een speciaal weekend voorbereid rond het 50-jarig jubileum.

Mi Amigo Radio is te beluisteren via bekende streamingdiensten en via de mediaspelers op www.miamigoradio.es.

Afbeelding: foto Mi Amigo Radio

3 Comments

Recommended Comments

Helmut

Leden

Er zijn minstens vier zenders die de naam Mi Amigo gebruiken. Met alle mogelijke toevoegingen, International, de Échte, LV 18 Radio, La Auténtica, een in Italië, wie kent nog meer? Een beetje veel van het goede.

Martin1968

Leden

8 uur geleden zei Helmut:

Er zijn minstens vier zenders die de naam Mi Amigo gebruiken. Met alle mogelijke toevoegingen, International, de Échte, LV 18 Radio, La Auténtica, een in Italië, wie kent nog meer? Een beetje veel van het goede.

Ach, in de jaren 80 zat er in elke stad wel één. 😁

Voor mij is de echte Radio MI Amigo de zender die uitzond van 1 Jan 1974 tot 20 Oktober 1978 en van 30 Juni 1979 tot 17 September 1979.

Toch is het leuk dat na zoveel jaar, dus meer dan 50 jaar (!!!) er nog steeds aandacht is voor dit station.

We gaan Zondag gewoon lekker luisteren naar Bart, Marc en Johan die er weer leuks van gaan maken....

Henk Kruize

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

Important Information

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Terms of Use, Privacy Policy en Guidelines.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.