Luisteronderzoek week 47 2025: Qmusic marktleider, flink verlies voor Radio 538
De luistercijfers van week 47, gemeten van 17 tot en met 23 november 2025, laten duidelijke verschuivingen zien binnen de landelijke radiomarkt. Qmusic behaalde deze week opnieuw sterke resultaten dankzij de Top 1500 en staat bovenaan met een marktaandeel van 12,7%. Daarmee stijgt de zender van de tweede naar de eerste positie en bouwt voort op de 11,0% van een week eerder. NPO Radio 2 staat deze week op de tweede plaats met 11,8%, een lichte daling ten opzichte van de 12,2% uit week 46. NPO Radio 5 stijgt naar 8,7% en pakt hiermee de derde plaats, terwijl Radio 538 terugvalt van 9,6% naar 8,4% en uitkomt op positie vier. De top vijf wordt afgesloten door NPO Radio 1, dat uitkomt op 7,9% ten opzichte van 7,5% in de week ervoor.
Bij de aanvullende kerncijfers valt op dat Qmusic het hoogste weekbereik realiseert. De zender bereikt 4.260.736 luisteraars, een stijging vergeleken met de 4.133.901 van vorige week. NPO Radio 5 noteert de hoogste gemiddelde luistertijd met 630 minuten, een toename ten opzichte van 589 minuten in week 46.
Binnen de overige landelijke zenders zijn er meerdere stijgers. 100% NL groeit van 2,7% naar 2,9%. KINK laat een kleine stijging zien en gaat van 0,4% naar 0,5%. Radio Veronica noteert ook vooruitgang met een stijging van 4,8% naar 5,0%. Daarnaast laat de Regionale Publieke Omroep een lichte groei zien en komt uit op 6,0%, ten opzichte van 5,9% in de week ervoor.
Daarnaast zijn er duidelijke dalers zichtbaar. BNR Nieuwsradio daalt van 0,8% naar 0,7%. JOE levert aanzienlijk in en gaat van 5,9% naar 5,2%. Radio 10 daalt eveneens scherp, van 5,5% naar 4,8%. Radio Noordzee verliest een tiende en komt uit op 0,3%. Sky Radio daalt licht van 7,4% naar 7,2%.
Er zijn ook zenders waarvan het marktaandeel gelijk blijft. SLAM! noteert opnieuw 1,1%. NPO 3FM blijft nagenoeg stabiel met een daling van slechts 2,2% naar 2,1%, waardoor de positie vrijwel ongewijzigd blijft.
Het Luisteronderzoek biedt inzicht in de luistercijfers van radiostations in Nederland en wordt wekelijks gepubliceerd.
![]()
Bron: NMO/Ipsos-Kantar
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.