Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Omroep Zender Museum toont 100 jaar zendgeschiedenis

(0 recensies)

Het Omroep Zender Museum (OZM) brengt de geschiedenis van radio- en televisie-uitzendingen in Nederland in beeld en laat zien welke techniek nodig was om geluid en beeld vanuit Hilversum bij het publiek thuis te krijgen. Het museum werd ongeveer 25 jaar geleden opgericht door voormalige KPN-medewerkers die gedurende hun loopbaan betrokken waren bij de installatie en het onderhoud van omroepzenders in Nederland.

Het museum is gevestigd in het voormalige Nozema-zendgebouw in de polder bij Lopikerkapel. Dit monumentale gebouw werd in 1938 geplaatst en vormde samen met de bijbehorende zendmasten een belangrijk knooppunt voor de uitzendingen van de Hilversumse omroepen. Hoewel de zendmasten in de loop der jaren zijn verdwenen, is het gebouw behouden gebleven. In de kelder bevindt zich nu een uitgebreide expositie over een eeuw Nederlandse zendgeschiedenis.

Bezoekers krijgen via een presentatie en aansluitende rondleiding inzicht in de werking van radio- en televisie-uitzendingen. Daarbij wordt gebruikgemaakt van authentiek materiaal, waaronder onderdelen, meetapparatuur, radio’s, televisies, foto’s en werkende zendersystemen en ontvangers. De expositie beslaat een periode vanaf de jaren 30 tot aan meer recente digitale technieken, waarbij zenders en ontvangers uit dezelfde tijdperken naast elkaar zijn opgesteld.

Het Omroep Zender Museum is maandelijks te bezoeken op maandag- en zaterdagmiddag, na voorafgaande aanmelding via de website van het museum. Voor groepen is het mogelijk om in overleg een specifieke dag en tijdstip af te spreken. De toegang is gratis, waarbij een vrijwillige bijdrage voor koffie, bezoek en rondleiding wordt gewaardeerd.

Meer informatie over het museum, de bezoekmogelijkheden en aanmelding is te vinden op de website van het Omroep Zender Museum. Het museum is gevestigd aan de Biezendijk 3 in Lopikerkapel, in de kelder van het historische zendstation waar ooit de koeling van de radiozenders was ondergebracht.

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.