Geplaatst 31 juli 20223 jr. Populair bericht Het is eind jaren '70, als ik als trouw luisteraar van Het Steenen Tijdperk plaatjes aanvraag bij Jan Steeman aanvraag (van Kasenetz Katz Singing Orchestral Circus tot Neon Philharmonic). Veel muziek nam ik destijds op mijn bandrecorder op. Toen had ik nooit kunnen denken, dat ik eind 2000 door Jan Steeman werd aangenomen als producer van het Steenen Tijdperk op radio 2. Vandaag kwam het bericht dat Jan Steeman zaterdag 30 juli op 76-jarige leeftijd is overleden. Het stemt mij verdrietig. Jan wist alles van muziek (of het nu klassiek was of pop). We wisselden heel wat muziek met elkaar uit. Tijdens de lunch op vrijdag had Jan ook altijd prachtige verhalen over zijn radiotijd. Na het Steenen TIjdperk, presenteerde nog Toppers van Toen en Arbeidsvitaminen. Hij stopte tegelijkertijd met mij eind december 2016 bij de AVROTROS. Jaarlijks troffen we elkaar op het Radiogala en was het altijd gezellig met hem te praten. Hij zal door velen worden gemist. Als foto een billboard uit een periode dat Jan op radio 5 Toppers van toen presenteerde Hier een aflevering van Het Steenen Tijdperk van 12 september 1977, met als eerste plaat een nummer van mijn favoriete groep Chicago https://www.mediafire.com/file/550355xh8fhr9vy/19770912_Het_Steenen_tijdperk_H3.zip/file
Geplaatst 31 juli 20223 jr. Dag Jac inderdaad een verlies. Mooie stem. Maar toch bekruipt mij het gevoel, "wie is JacCigago" nou eigenlijk echt ? Waarom zo geheimzinnig? Groet, Juul 31 juli 20223 jr. bewerkt door Juul
Geplaatst 31 juli 20223 jr. 21 minuten geleden zei Juul: Dag Jac inderdaad een verlies. Mooie stem. Maar toch bekruipt mij het gevoel, "wie is JacCigago" nou eigenlijk echt ? Waarom zo geheimzinnig? Groet, Juul Hier misschien het antwoord; https://nl.wikipedia.org/wiki/Het_Steenen_Tijdperk Nico.
Geplaatst 31 juli 20223 jr. Auteur Populair bericht Beste Juul, Mijn echte naam is Jac van IJll (en Chicago is mijn favoriete popgroep). Opgegroeid met zeezender Radio Veronica. Ik wilde als kind al bij de radio werken, maar mijn ouders vonden dat ik moest gaan studeren (bij de radio kom je toch nooit terecht). Ik heb wiskunde gestudeerd en vanaf 1980 40 jaar op een middelbare school gewerkt als docent wiskunde, roostermaker en secretaris eindexamens totdat ik per 1 maart 2020 met pensioen ging. Eind 2000 werd ik gevraagd om tijdelijk het Steenen Tijdperk op radio 2 te produceren. Het was een begin van 16 jaar AVRO/AVROTROS. Daarna heb ik van 2018 t/m 2020 3 avonden de muzieksamenstelling van die 60's 70's en 80's show gedaan. Sinds een jaar doe ik bij Radio Veronica de muzieksamenstelling en productie van de top 1000 aller tijden aller tijden op zaterdagavond. Zo ben ik dus toch bij mijn jeugdliefde Veronica terecht gekomen. Hartelijke groet, Jac van IJll (aka JacChicago)
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. Dag Jac, Dank voor je meer dan uitgebreide uitleg. We waren dus eigenlijk omroep collega's begrijp ik. Ik ben in 2002 met pensioen gegaan na meer dan bijna 30 jaar TROS radio. De laatste twee jaar heb ik mij bezig gehouden om het TROS radio archief op orde te brengen. Maar ik ben bang dat er van mijn inspanningen niet veel meer bewaard gebleven is na de fusie met de AVRO. Ik ben ook niet meer in de het oude WO gebouw geweest waar AVROTROS nu zit. Wel hebben we over 2 weken een reunie met oud TROS collega's. Doen we om de twee jaar en AVROTROS in dit geval is steeds bereid omdat te faciliteren. Jan heb ik nooit persoonlijk gekend maar wel zijn erg mooie warme stem. Groet, Juul Geleick
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. Het is jammer en verdrietig dat Jan is overleden. In de jaren '70 werd ik 's morgens altijd gewekt met Hilversum III en op maandag was dat dan met Jan Steeman (programma heette geloof ik Drie op je boterham), waarbij na de STER van 7:00 steevast het nummer Togetherness van Allan Sherman uit de luidsprekers kwam, de tune, die Jan gebruikte voor zijn programma.
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. Drie op je boterham was inderdaad op de maandagochtend tussen 1974 en 1978, maar het was een programma van de KRO gepresenteerd door Henk Bouwman. 1 augustus 20223 jr. bewerkt door Roel Dickse
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. 34 minuten geleden zei Roel Dickse: Drie op je boterham was inderdaad op de maandagochtend tussen 1974 en 1978, maar het was een programma van de KRO gepresenteerd door Henk Bouwman. Dank je. Ik vraag me af wanneer Jan Steeman dan een ochtendprogramma presenteerde met die tune. Misschien was dat dan voor 1974. Ik ga 's kijken of ik dat nog kan achterhalen. Ik moet nog ergens een opname hebben van het begin van het programma met die tune. EDIT - Het was op woensdag zie ik en niet op maandag, althans dat zie ik in de Televizier van 21 Augustus 1974 (toen begon het programma wat later ivm WK Wielrennen in Montreal). Het programma heette Drie op je boterham - Steevast met Jan Steeman. 1 augustus 20223 jr. bewerkt door Ben
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. 9 uur geleden zei Juul: De laatste twee jaar heb ik mij bezig gehouden om het TROS radio archief op orde te brengen. Maar ik ben bang dat er van mijn inspanningen niet veel meer bewaard gebleven is na de fusie met de AVRO. Is er sinds de fusie zoveel afgestoten qua archiefmateriaal? Nee toch, het zal toch niet...?
Geplaatst 1 augustus 20223 jr. 1 uur geleden zei Samba-boy: Is er sinds de fusie zoveel afgestoten qua archiefmateriaal? Nee toch, het zal toch niet...? Dag...... Je moet goed lezen, ik schreef: "Maar ik ben bang dat er van mijn inspanningen niet veel meer bewaard gebleven is na de fusie met de AVRO.' Ik heb het niet over archief materiaal, ik heb het over m'n inspanningen. Lees, in kaart brengen. Maar ik heb verder geen idee. Hoewel het meeste bij B&G zal liggen. Ik heb hier nog wel een dBase met materiaal waarvan ik geadviseerd heb om het te bewaren. Ik ben in 2002 weg gegaan en toen was er van een fusie geen sprake. Dus geen idee wat er daarna gebeurd is.
Geplaatst 2 augustus 20223 jr. 20 uur geleden zei Juul: Dag...... Je moet goed lezen. Lezen blijft toch lastig voor me, dank voor de toelichting.
Geplaatst 2 augustus 20223 jr. Geeft niet.Ik lees ook wel eens "effe vlug" en dan lees ik er over heen...............................
Doe mee aan het gesprek
Je kunt nu een bericht plaatsen en later registreren. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.