Geplaatst Gisteren om 21:231 d. Het valt me nu pas op, ik heb twee verschillende versies waarvan ik wil weten welke het origineel is.Op één versie klinkt in het intro een zware stem die Kili Watch roept, op de andere versie dus niet.Verder zijn ze indentiek aan elkaar.Wie o wie? gisteren om 21:231 d. bewerkt door Harm
Geplaatst 15 uur geleden15 u. Auteur Ja Juul, ik bedoel natuurlijk de 'hit versie'.Het kwam vaker voor dat de single versie net ff anders was dat de LP versie.Ik noem bijvoorbeeld Clout met Save me, op de single versie zat aan het begin een echo, op verzamel LP's/CD's niet.
Geplaatst 13 uur geleden13 u. Op Spotify staan beide versies.Doet me een beetje denken aan 'Gimme Some Lovin'' van The Spencer Davis Group, zonder en met achtergrondkoortje. In dat geval was de eerste versie het origineel, dacht ik.
Geplaatst 12 uur geleden12 u. Dat klopt. Maar in de USA wilde ze de uitvoering met een iets ander slag werk. Dat was van de latere Stones producer Jimmy Miller. Die is dus in de USA uitgebracht.Ik heb ze uit de Veronica disco "geleend" 12 uur geleden12 u. bewerkt door Juul
Geplaatst 11 uur geleden11 u. En die Amerikaanse versie stond dan ook weer op een maxisingle die begin jaren zeventig in Nederland verscheen. Die heb ik toen als tiener gekocht.Maar goed, daarmee is de vraag van Harm nog niet beantwoord. ☹️ 11 uur geleden11 u. bewerkt door Will Stevens
Geplaatst 7 uur geleden7 u. Inderdaad de "Harm vraag is nog niet beantwoord".Maar als Harm zoiets vraagt denk ik altijd........................"wat zou ie er mee moeten?"Want zoiets komt niet zo maar bij je opzetten.
Geplaatst 7 uur geleden7 u. Harm welke het origineel is kan ik niet beoordelen. Wel typerend dat Les Cousins als uitvoerenden noemt.De uitvoering van 1987 (2:35) was van "Les Cousins" (alleen op de duitse release, elders "The Cousins") die van 1960 (2:38) was van "The Cousins", gaat trouwens om dezelfde groep. Ik denk dat daar ook het verschil in zit. Als die intro met Kili watch 3 seconden zou duren is dat dus denkelijk het origineel. Maar ik kan er naast zitten.Rob V.
Geplaatst 7 uur geleden7 u. Auteur 38 minuten geleden zei Juul:Inderdaad de "Harm vraag is nog niet beantwoord".Maar als Harm zoiets vraagt denk ik altijd........................"wat zou ie er mee moeten?"Want zoiets komt niet zo maar bij je opzetten.Wat we met elkaar gemeen hebben is dat we over zaken nadenken, wat voor de één een futiliteit is kan voor de ander een zwaarwichtige levensvraag zijn. Mijn vraag zit links van het midden (...) Ik wil dan weten hoe het zit. Is dat belangrijk? Nee!@ Rob Veld: Je zou zomaar gelijk kunnen hebben, bij de ene versie staat Les Coussins, de ander niet.
Geplaatst 3 uur geleden3 u. Er is denkelijk nog een verschil. Ik denk dat de sixties versie mono was. De eighties versie is in elk geval stereo.Rob V.
Geplaatst 1 uur geleden1 u. Het originele komt inderdaad uit 1960, de Belgische groep "The Cousins". Deze inhoud is verborgen Aanmelden of Registreren mvg, Frank
Doe mee aan het gesprek
Je kunt nu een bericht plaatsen en later registreren. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.