Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Kunststof op NPO Radio 1 deze week met Menna Laura Meijer, Patrick Martens en Arend Hulshof

(0 recensies)

In de week van 13 tot en met 16 oktober ontvangt Kunststof op NPO Radio 1 drie gasten uit de wereld van journalistiek, theater en literatuur. De uitzendingen zijn dagelijks te horen van 19.00 tot 20.00 uur.

De week start op maandag 13 oktober met documentairemaker en journalist Menna Laura Meijer. In haar achtdelige serie Fortuyn: On-Hollands onderzoekt zij de blijvende invloed van Pim Fortuyn op het Nederlandse debat over migratie, tolerantie en identiteit. De serie brengt uiteenlopende perspectieven samen, van voormalige politieke medestanders en tegenstanders tot burgers die destijds zelden gehoord werden. Meijer laat zien hoe Fortuyns opkomst begin deze eeuw een keerpunt betekende in de politieke en maatschappelijke verhoudingen in Nederland. De uitzending wordt gepresenteerd door Frénk van der Linden.

Op dinsdag 14 oktober is acteur en presentator Patrick Martens te gast. Hij is momenteel te zien in de musical De brief voor de koning, een eigentijdse bewerking van het bekende boek van Tonke Dragt. Het verhaal draait om de jonge ridder Tiuri, die moet kiezen tussen plicht en mededogen. Martens speelt meerdere rollen in de voorstelling, waaronder die van Tiuri’s vader. De acteur is bekend van televisieseries als GTST, Zoop en The Bodyguard. Het gesprek wordt geleid door Willemijn Veenhoven.

De derde uitzending van de week, op woensdag 15 oktober, staat in het teken van schrijver Arend Hulshof. Hij schreef het boek Alleen in dans kon zij wonen, over het leven van danseres en choreografe Darja Collin. Collin wordt beschouwd als een van de grondleggers van de moderne dans in Nederland. Het boek beschrijft haar leven, van haar jeugd en dansopleidingen in Dresden en Parijs tot haar latere werk als dansdocent in Den Haag. Hulshof volgt haar omzwervingen tijdens de Tweede Wereldoorlog en haar optredens in onder meer Afrika, Nieuw-Guinea, New York en Sydney. De schrijver is tevens redacteur en auteur van het eerder verschenen Rijpstra’s ondergang. Deze uitzending wordt eveneens gepresenteerd door Frénk van der Linden.

De gast van donderdag 16 oktober wordt later bekendgemaakt.

Afbeelding: Kunststof (foto NTR/NPO Radio1)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.