Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Nico Verbeek's foto's van de gestrande Norderney (April 1973)

Featured Replies

Geplaatst
  • Populair bericht

Nico Verbeek heeft in de periode 1965-1974 een aantal malen de Veronica studio's bezocht, is met een trip naar de MEBO II mee geweest en heeft een serie foto's gemaakt van de gestrande Norderney in april 1973. Ik heb een tijdje geleden zijn fotoboek geleend en heb inmiddels scans gemaakt van de fotoprints. Ik moet nog flink wat foto's bewerken maar de foto's van de Norderney op 't strand staan inmiddels op Flickr:

Nico Verbeek's Radio Photo's

Nico Verbeek's Radio Photo's Album

bewerkt door Ben

  • Ben changed the title to Nico Verbeek's foto's van de gestrande Norderney (April 1973)
Geplaatst
  • Auteur

Bedankt voor jullie reacties. Als ik die filmpjes en foto's van de boottochten bekijk zie ik best wel veel mensen met foto- of filmcamera. Er bestaat denk ik een redelijke kans dat er nog veel meer materiaal op zolders ligt of mensen hebben hun privé collectie bij B&G ondergebracht.

Geplaatst

"of mensen hebben hun privé collectie bij B&G ondergebracht."

Bespeur ik hier een beetje narrigheid" Ben?

Bedoel je soms de inmiddels over bekende films van Ad die door de VOO eindeloos zijn uitgezonden?

Die liggen inderdaad bij B&G omdat de VOO destijds een Publieke Omroep was.

En trouwens mensen moeten toch zelf weten wat ze met prive materiaal doen? Ze hoeven toch niet alles in het publieke domein te laten zien? Als ik, wij, al onze foto's en documenten op internet "gooien" en er komt een boek uitgever of omroep die er gebruik van wil maken is het toch niet gek en dat wij daar een fee voor vragen om onze Stichting kosten af te dekken? Maar goed, deze discussie hebben we al vaker gevoerd en die komt iedere keer weer opzetten...........

Ik weet inmiddels als het over Veronica gaat precies wat er daar is, ( maar nog niet zichtbaar ) maar niets wijst op jou suggestie.

Op zolder zou kunnen en nog aannemelijk ook. Ik heb ook nog een Veronica collega die vele uren film heeft : " Ja, ik moet het nog eens uitzoeken ...." Is steevast het antwoord.

bewerkt door Juul

Geplaatst
  • Auteur
  • Populair bericht
3 minuten geleden zei Juul:

"of mensen hebben hun privé collectie bij B&G ondergebracht."

Bespeur ik hier een beetje narrigheid" Ben?

Bedoel je soms de inmiddels over bekende films van Ad die door de VOO eindeloos zijn uitgezonden?

Die liggen inderdaad bij B&G omdat de VOO destijds een Publieke Omroep was.

Absoluut geen "narrigheid" van mijn kant, ik vrees dat je mijn woorden op een andere manier leest dan ik ze bedoeld heb.

Ik ken een aantal personen/verenigingen, die hun privé verzameling 8mm films bij B&G of een ander archief ondergebracht hebben. Zelf ben ik betrokken geweest bij het onderbrengen van de film uit 1959 van m'n geboortedorp bij het Gelders Archief, waar deze voor de komende generaties beschikbaar zal zijn. Voor de huidige generatie heb ik die op 4K kwaliteit laten digitaliseren en bewerkt en op youtube gezet. En daar heb ik heel veel mensen, en niet alleen de ouderen, die op de film voorkomen, maar ook hun (klein)kinderen een groot plezier mee gedaan (is mij meerdere malen verteld). Want, in een archief onderbrengen is prima voor de toekomstige generaties, maar toegankelijkheid voor een ieder die het nu wil zien heeft voor mij de prioriteit. Maar dat is mijn mening en ik respecteer een ieder die daar een andere mening over heeft.

Geplaatst
  • Auteur
  • Populair bericht

Ik heb net nog twee zwart-wit foto's op publiekelijk zichtbaar gezet. Dat zijn foto's waar Nico zelf op staat, die ik in eerste instantie had gezien als privé. Dus zie hier op de voorgrond, de eigenaar van de foto's:

Nico Verbeek's Radio Photo's

Geplaatst
  • Auteur
  • Populair bericht

Ik heb net 9 foto's toegevoegd aan het album op Flickr met foto's van een trip naar de MEBO II. Deze foto's staan achter de foto's van de gestrande Norderney.

Nico Verbeek's Radio Photo's

Het album vind je hier: https://flic.kr/s/aHBqjCipTx

Geplaatst
  • Auteur
  • Populair bericht

Nico bezocht de studio aan de Zeedijk in 1967 en 1968. Ik heb net aan het begin van het album 7 Z/W foto's toegevoegd van die bezoeken:

Nico Verbeek's Radio Photo's

En in 1973 reisde Nico af naar Lapershoek, de dertien foto's van dat bezoek heb ik achteraan in het album toegevoegd:

Nico Verbeek's Radio Photo's

Dit is de link naar het album op Flickr : https://flic.kr/s/aHBqjCipTx

Doe mee aan het gesprek

Je kunt nu een bericht plaatsen en later registreren. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Antwoord op deze discussie...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.