3FM Serious Request 2026: drie dj’s opgesloten in Arnhem voor een nieuw kinderbrandwondencentrum
In RTL Boulevard is bekendgemaakt welke dj’s van NPO 3FM dit jaar in het Glazen Huis worden opgesloten: Barend van Deelen (PowNed), Wijnand Speelman (KRO-NCRV) en Nellie Benner (PowNed). Van Deelen en Speelman hebben eerder in het Glazen Huis gezeten, terwijl Benner voor het eerst meedoet. Zij vormt van maandag tot en met donderdag samen met Van Deelen het middagduo op NPO 3FM.
Het Glazen Huis staat van 18 tot en met 24 december op de Markt in Arnhem, waar de hele week 24 uur per dag live radio, televisie en online content wordt gemaakt. De dj’s proberen samen met heel Nederland zoveel mogelijk geld op te halen voor de Brandwonden Stichting, het goede doel van deze editie van 3FM Serious Request. Wie zelf wil bijdragen, kan op 3FM.nl/kominactie een eigen actie aanmaken om geld in te zamelen. Meer informatie over de week staat op 3FM.nl/seriousrequest.
Volgens Benner, die als dj eerder meewerkte op en rond het plein en daar de saamhorigheid van heel Nederland ervoer, is het een bijzondere stap om nu zelf in het Glazen Huis te zitten. Het doel ligt haar nauw aan het hart. Ze is moeder van een dochter van twee en vertelt dat het haar raakt om ouders met kleine kinderen in het ziekenhuis te zien. Ze maakte zelf mee hoe haar trui als tiener vlam vatte, en hoewel haar vader haar kon redden, beseft ze dat het ook anders had kunnen aflopen. Daarom wil ze zich tot en met kerstavond inzetten om de brandwondenzorg verder te verbeteren, zodat kinderen met minder pijn, littekens en trauma opgroeien.
Volgens 3FM wordt in Nederland vrijwel dagelijks een kind met ernstige brandwonden opgenomen in een gespecialiseerd brandwondencentrum. Kinderen die op jonge leeftijd brandwonden oplopen, houden daar hun hele leven fysieke en mentale littekens aan over, en de gevolgen reiken tot het hele gezin. De Brandwonden Stichting werkt samen met de brandwondencentra in Nederland en geeft aan dat het kinderbrandwondencentrum in Beverwijk dringend vernieuwd moet worden. Het huidige centrum is verouderd, waardoor zorgverleners belemmerd worden in de behandeling van kinderen met ernstige brandwonden.
De opbrengst van de actie gaat daarom naar een nieuw kinderbrandwondencentrum. De Brandwonden Stichting wil het geld ook investeren in nieuwe behandelmethoden, gezinsgerichte zorg en onderzoek naar gekweekte eigen huid, met als doel dat kinderen minder pijn, trauma en littekens overhouden.
Net als andere jaren hebben de dj’s in het Glazen Huis te maken met extra uitdagingen. Tijdens de actieweek leveren zij hun mobiele telefoon in, waardoor ze alleen contact met de buitenwereld hebben via de radio, de social room of bezoek in het Glazen Huis. Ook eten de dj’s traditiegetrouw niet en krijgen ze op vaste tijdstippen sapjes.
Afbeelding: 3FM-dj's Barend van Deelen, Nellie Benner en Wijnand Speelman (foto NPO 3FM - Tom Cornelissen)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.