Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Jet de Ranitz wordt nieuwe bestuursvoorzitter van de NPO

(0 recensies)

De Raad van Toezicht van de Nederlandse Publieke Omroep heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur. De benoeming gaat in op 1 januari 2026. Zij vormt vanaf dat moment samen met Lucien Brouwer het bestuur van de NPO.

Met de komst van De Ranitz wil de NPO verder werken aan bestuurlijke vernieuwing en het versnellen van de digitale transitie. Binnen het bestel liggen uitdagingen op het gebied van samenwerking, efficiëntie en het versterken van de rol van de publieke omroep in een veranderend medialandschap.

Jet de Ranitz is momenteel directeur Publieke Sector bij Microsoft en heeft brede ervaring in bestuurlijke en toezichthoudende functies. Eerder was zij actief bij de Universiteit Tilburg, het Nederlands Dans Theater en het Kunstmuseum Den Haag. Ook leverde zij een belangrijke bijdrage aan de transformatieprocessen bij SURF en de Hogeschool Inholland. Deze trajecten worden gezien als waardevolle bijdragen aan het publieke domein.

De Raad van Toezicht onder voorzitterschap van Tjibbe Joustra benadrukt dat De Ranitz ruime bestuurlijke ervaring en verbindend leiderschap meebrengt. Volgens de Raad zijn dit essentiële eigenschappen om de komende hervormingen in het publieke bestel te begeleiden.

Binnen de NPO wordt de komst van De Ranitz positief ontvangen. Lucien Brouwer geeft aan dat haar ervaring en perspectieven een belangrijke aanvulling vormen binnen de Raad van Bestuur. Het gezamenlijke doel is de NPO verder te ontwikkelen tot een efficiënte, effectieve en toekomstbestendige publieke omroep. Daarbij staan de verbinding met publiek en medewerkers, evenals de maatschappelijke opdracht, centraal.

De Ranitz ziet de nieuwe functie als een belangrijke volgende stap in haar loopbaan. Zij hecht waarde aan de rol van de publieke omroep bij het bieden van betrouwbare journalistiek, het verbinden van mensen en het aanbieden van een breed aanbod van programma’s voor alle generaties.

Afbeelding: Jet de Ranitz (foto NPO)

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.