Jeroen Kooijmans, Maarten Heijmans, Marco Gerris en Robbert Blokland in Kunststof Radio
Komende week brengt Kunststof Radio een gevarieerd programma met een focus op kunst, theater, dans en literatuur. Van maandag 17 tot en met donderdag 20 november 2025 is er dagelijks van 19:00 tot 20:00 uur op NPO Radio 1 aandacht voor bijzondere makers en hun werk.
Op maandag 17 november staat kunstenaar en filmmaker Jeroen Kooijmans centraal. Hij presenteert zijn poëtische documentaire ‘Love-22-Love’, die haar wereldpremière beleeft op IDFA. In deze film verweeft Kooijmans dertig jaar aan beeldmateriaal tot een zelfportret waarin kunst, liefde en mentale kwetsbaarheid samenkomen. Het persoonlijke verhaal, dat begint met ervaringen van depressie en psychose, ontvouwt zich tot een ode aan liefde en verbeeldingskracht. De uitzending wordt gepresenteerd door Ernest van der Kwast.
Dinsdag 18 november is acteur en zanger Maarten Heijmans te gast. Hij is te zien in het muziektheaterstuk ‘Die Dreigroschenoper’, waarin hij de rol van de sluwe Macheath vertolkt. In deze satirische voorstelling van Bertolt Brecht en Kurt Weill worden thema’s als moraal, macht, verraad en corruptie op een muzikale manier verkend. Klassiek, cabaret, jazz en chanson vloeien samen in een rauw en muzikaal portret van een complexe wereld. Maarten Heijmans brak eerder door met zijn vertolking van Ramses Shaffy in de televisieserie Ramses. Willemijn Veenhoven presenteert de uitzending.
Op woensdag 19 november staat choreograaf en regisseur Marco Gerris centraal. Hij presenteert ‘THOR’, een muziektheatervoorstelling waarin hiphopdans en klassiek orkest samenkomen. In samenwerking met Het Balletorkest laat Gerris zien hoe verschillende disciplines kunnen samensmelten tot een energieke en beeldende vertelling. Gerris is oprichter en artistiek leider van ISH Dance Collective en ontving onlangs de Johannes Vermeer Prijs. Frénk van der Linden verzorgt de presentatie van deze uitzending.
Donderdag 20 november is journalist en schrijver Robbert Blokland te gast. Hij vertelt over zijn boek ‘Live to Tell’, waarin hij veertig jaar hiv en aids in Nederland behandelt. Aan de hand van gesprekken met overlevenden, nabestaanden, artsen en activisten wordt inzicht gegeven in hoe de ziekte het persoonlijke en maatschappelijke leven ingrijpend heeft beïnvloed. Blokland schreef eerder de boeken ‘Als je maar gelukkig bent’, ‘De hel van Bangkok’ en ‘100 jaar Tuschinski: Het mooiste filmpaleis ter wereld’. De uitzending wordt gepresenteerd door Willemijn Veenhoven.
Afbeelding: Kunststof logo (foto NPO Radio 1/NTR)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.