Tja Jan,
Iedereen kijkt met andere ogen naar zijn diensttijd, ik zal je eerlijk zeggen dat ik het helemaal totaal niet zag zitten en daar ook op de kazerne mijn kont flink tegen de krib heb gegooid... en dan maak je kennis met "Backfire" want dan zorgen de korporaaltjes, sergeantjes en vaandrigjes er wel voor dat je weekendverlof aardig naar de kloten gaat. Och, ik heb het ze vergeven, ik denk dan bij die gasten "Mattheus 5, vers 3" (=Zalig zijn de armen van geest)
Wat heb ik er geleerd??? Pfoee... eerst het positieve, de EHBO, of zoals het daar heet ZHKH (Zelfhulp en Kamerdenhulp), schieten... ik heb een, zoals ze dat noemen, een "timmermans oog" dus dat ging prima, kijken naar de roos, richten, trekker overhalen en dan die kloten terugslag van die rot FAL tegen je schouder en dan een compliment krijgen van de "streep" dat ik het goed deed, en....drinken, vooral dat.. drinken heb ik er ook geleerd, als je naar een andere kamer werd verplaatst moest je zoals ze dat noemden "Je de kamer in drinken". Je werd geblindoekt en kreeg een stuk of 7 kleine glaasjes voor je met daarin een grote slok diverse soorten drank en dan moest je raden wat er in zat. Je moest er minimaal 5 goed raden anders moest je de hele week je kamermaten een rondje geven in de mess. Nou, je moest die glaasjes in een keer naar binnen gieten en doorslikken en dan zeggen wat hjet was. Nou zat er, en dat wist je niet, in het laatste glaasje altijd een flinke scheut afwasmiddel en dat was smerig wat je goot het in een teug naar binnen... en na een paar minuten dan kwam alles wat er in je maag zat naar buiten, ja, dat scheutje afwasmiddel "reinigde je maag" compleet.
En het negatieve dat ik er leerde? 1001 Manieren om je van een klusje te kunnen drukken....
Ik had het liever niet dan wel gedaan maar als ik er nu, 47 jaar later naar terug kijk, had het toch wel een "opvoedende" werking al moest je die wel met een loep zoeken
Fijne dag Jan
Henk Kruize 550809291