Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Luisteronderzoek week 32 2026: Qmusic verkleint achterstand op NPO Radio 2

(0 recensies)

NPO Radio 2 blijft ook in week 32 van het luisteronderzoek de best beluisterde radiozender van Nederland. In de meetperiode van 3 tot en met 9 augustus 2026 komt de zender uit op een marktaandeel van 12,6%. Daarmee stijgt NPO Radio 2 met 0,2 procentpunt ten opzichte van de 12,4% van de voorgaande week.

Qmusic behoudt de tweede plaats en laat eveneens een duidelijke groei zien. Het marktaandeel stijgt van 9,4% naar 10,1%. Daarmee verkleint Qmusic de afstand tot NPO Radio 2. NPO Radio 1 staat op de derde plaats met 8,6%, tegenover 8,9% een week eerder.

NPO Radio 5 blijft vierde met 8,5%. De zender levert 0,1 procentpunt in ten opzichte van de vorige meting. RPO Radio maakt de top 5 compleet en komt uit op 7,1%, tegen 7,2% in week 31.

Radio 10 is een van de opvallende stijgers buiten de top 5. De zender gaat van 5,4% naar 5,7%. Ook JOE en Radio Veronica winnen terrein. JOE stijgt van 5,1% naar 5,3%, terwijl Radio Veronica van 4,6% naar 4,8% gaat.

Radio 538 komt uit op 6,7%, tegenover 6,9% in de vorige week. Sky Radio daalt eveneens met 0,2 procentpunt en staat op 6,5%. E Power levert 0,3 procentpunt in en komt uit op 4,0%.

Bij de kleinere zenders zijn eveneens enkele verschuivingen zichtbaar. Radio 10 extra zenders stijgt van 1,9% naar 2,4%. 4EVER49 Radio maakt een relatief sterke groei door en gaat van 0,8% naar 1,2%. NPO Sterren NL stijgt licht van 1,2% naar 1,3%.

100%NL laat met een daling van 3,7% naar 3,1% een van de grootste verliezen in de meting zien. NPO Klassiek gaat van 1,7% naar 1,5%, terwijl Qmusic extra zenders daalt van 1,9% naar 1,4%. Radio 8FM komt uit op 0,1%, tegenover 0,3% een week eerder.

NPO 3FM blijft stabiel op 2,5%. Qmusic Limburg en BNR Nieuwsradio behouden eveneens hun aandeel met respectievelijk 0,9% en 0,7%. Decibel en SLAM! extra zenders blijven ieder op 0,1%. Mediahuis Radio extra zenders komt, net als vorige week, uit op 0,0%.

  • Stijgers

    4EVER49 Radio, JOE, NPO Radio 2, NPO Sterren NL, Qmusic, Radio 10, Radio 10 extra zenders, Radio Veronica

  • Dalers

    100%NL, E Power, KINK extra zenders, NPO Klassiek, NPO Radio 1, NPO Radio 5, Qmusic extra zenders, Radio 538, Radio 8FM, RPO Radio, Sky Radio, SLAM!

  • Gelijk

    BNR Nieuwsradio, Decibel, Mediahuis Radio extra zenders, NPO 3FM, Qmusic Limburg, SLAM! extra zenders

Het Luisteronderzoek biedt inzicht in de luistercijfers van radiostations in Nederland en wordt wekelijks gepubliceerd.

Scherm­afbeelding 2026-08-12 om 14.02.33.png

Bron: NMO/Ipsos-Kantar

0 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Er zijn geen opmerkingen.

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.