Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Joop van den Ende: "Wees zuinig op publieke omroep"

(0 recensies)

“Politiek, wees zuinig op de meest bijzondere publieke omroep van Europa.” Dat zei cultureel ondernemer Joop van den Ende vandaag in een lezing bij de presentatie van de rapportage Maatschappelijke waarde in het Haagse Mauritshuis. In de rapportage laten NPO en omroepen zien wat hun maatschappelijke waarde is voor Nederland.


Aan het begin van zijn betoog benadrukte Joop van den Ende dat hij in alle onafhankelijkheid sprak. “Ik word niet betaald door de publieke omroep, ik ben vrij om te zeggen wat ik wil.”


Van den Ende hield een vurig pleidooi richting Den Haag: “Laat niet ieder Kamerlid iets over programma’s roepen. Stop met het populistische gepraat en stel een minister aan die weet wat media betekent. Geef meer geld, want anders is de publieke omroep over drie, vier jaar een zielig kind.”


De ondernemer noemde het belachelijk dat een ochtendprogramma in mei stopt en pas in september weer begint en dat het Journaal wordt herhaald uit geldgebrek. “Als je verder gaat bezuinigen, wordt het nog armlastiger. En vergeleken met het buitenland zijn de budgetten al schrikbarend laag.”


“We praten over spioneren, over Rusland en maken ons druk over van alles, maar een Amerikaans bedrijf als Facebook weet alles van ons. De Amerikaanse media-industrie is leading en als we niet opletten wordt daar straks onze smaak bepaald op gebied van kunst en cultuur. De publieke omroep moet een kans krijgen.”


Ook richting Hilversum had Van den Ende nog een boodschap: “De omroepen moeten nog meer een coalitie vormen. Jullie beseffen niet hoe bijzonder jullie zijn, met al die gezichten die iedereen kent, al die kennis op redacties, bij journalisten, directeuren, enzovoort. De beste content van ons land komt al tachtig jaar bij de publieke omroep vandaan.”


Bron: NPO
Foto: Joop van den Ende 2018 (foto Jan Arkesteijn)

6 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Juul

Leden

Geplaatst

Kijk Joop snapt het tenminste.

cdb

Leden

Geplaatst (bewerkt)

Niet alleen de heer Joop van den Ende, maar ook de meeste mensen bij de omroepen en heel veel onder politiek Den Haag. Maar ja, geld. Altijd maar dat geld.

bewerkt door cdb

Geplaatst

"“Politiek, wees zuinig op de meest bijzondere publieke omroep van Europa.”

 

Kent hij ze dan allemaal?

 

"Ik word niet betaald door de publieke omroep, ik ben vrij om te zeggen wat ik wil.”

 

Iedere inwoner van Nederland als ik het goed begrijp.

 

"stel een minister aan die weet wat media betekent"

 

Nou veel succes met het zoeken ernaar toegewenst.

 

"Geef meer geld"

 

Heeft Shula je dat ingefluisterd?

 

"De ondernemer noemde het belachelijk dat een ochtendprogramma in mei stopt en pas in september weer begint"

 

Een testbeeld is misschien interessanter? 😉

 

"“We praten over spioneren, over Rusland en maken ons druk over van alles"

 

Ja, nou en?

 

"maar een Amerikaans bedrijf als Facebook weet alles van ons"

 

Dat is dan grotendeels je eigen schuld.

 

"De Amerikaanse media-industrie is leading"

 

Lijkt mij gewoon (heel) logisch.

 

" en als we niet opletten wordt daar straks onze smaak bepaald op gebied van kunst en cultuur."

 

Zou dat nou (echt) zo heel erg zijn?

 

"De publieke omroep moet een kans krijgen.”

 

Ze hebben kansen genoeg.

 

"“De omroepen moeten nog meer een coalitie vormen."

 

Ha,ha,ha.

 

"Jullie beseffen niet hoe bijzonder jullie zijn, met al die gezichten die iedereen kent"

 

Wat een overschatting.

 

" al die kennis op redacties, bij journalisten,"

 

Zou heel goed van pas kunnen komen op één (hoogstens) twee tv-kanalen voor de publieke omroep.

 

"De beste content van ons land komt al tachtig jaar bij de publieke omroep vandaan.”

 

Als dat (echt) zo zou zijn, waarom ben ik dan al jaren geen kijker meer?

Juul

Leden

Geplaatst

Dag Robin,

 

je schrijft:

"Als dat (echt) zo zou zijn, waarom ben ik dan al jaren geen kijker meer?'

 

Ik heb geen idee, maar dan mis je toch een hoop.

Kijk je dan wel naar de commercie? ( wat een armoede…….)

Geplaatst

1 uur geleden zei Juul:

je schrijft:

 

"Als dat (echt) zo zou zijn, waarom ben ik dan al jaren geen kijker meer?'

 

Ik heb geen idee, maar dan mis je toch een hoop.

 

 

Och een mens leeft maar 24 uur per dag en moet toch keuzes maken en via Internet is er genoeg (beter) alternatief amusement en info/nieuws te vinden.

 

1 uur geleden zei Juul:

Kijk je dan wel naar de commercie?

 

Nee ook niet.

 

Om het iets te nuanceren.

Ik leef natuurlijk niet alleen op deze wereld en als je familie/vrienden/kennissen wel eens TV (publieke omroep) kijken moet je wel eens (noodgedwongen) meekijken.

 

Of als er (heel af en toe) eens iets echt spraakmakends heeft plaatsgevonden, kun je het natuurlijk altijd terugkijken.

 

Wat ik wel elke dag volg is de site nos.nl/nieuws ( dus toch een beetje publieke omroep ;-)) als tegenhanger van de div Nederlandse en buitenlandse blogs, kranten en andere nieuwssites.

 

 

ruudam

Leden

Geplaatst

Een herhaling op zondagavond van een show van zaterdagavond is niet erg verheffend.

En die verjongingsdrang: amusement mag alleen als het jongeren aantrekt, zo is het beleid.

Dus er is nergens amusement voor ouderen, want de commercielen doen daar ook niet aan. De NPO voor iedereen, niet dus. 50 + en man en wegwezen aub (gelukkig is de praktijk anders met sport etc).

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.