Recensie: Radio Veronica - Anker van mijn jeugd
Een kennnis maakte mij opmerkzaam op een boek over Radio Veronica. Hij wist dat ik vanaf mijn 20ste tot aan het eind van de zeezender Radio Veronica daar gewerkt had.
“Al weer een boek over Radio Veronica?.......nee hé niet weer één”, kwam in mij op. Zeker weer zo’n boek met verkeerde jaartallen en verhalen. En dan ook nog zo’n dikke pil van 445 pagina’s.
Ik zocht contact met de schrijfster en zij was zo vriendelijk om mij een exemplaar te doen toekomen. Ik zag dat mijn oud collega’s Ad Bouman en Bart van Leeuwen in het boek een voorwoord hadden geschreven. Ook Veronica kenner, in mijn ogen en oren één van de weinige buitenstaanders die de geschiedenis juist weet te duiden, Jelle Boonstra, schreef een meer dan lezenswaardig beschouwend voorwoord.
Het boek begint met een uitleg van Marjan hoe ze tot een “fan” werd van Radio Veronica. En hoe dat als een rode draad door haar jeugd en ook nog ver daarna zou lopen. Marjan beschrijft op een mooie manier hoe haar latere vriendschap met Veronica directeur Bull Verweij in stand bleef tot zijn overlijden in de nacht van 18 op 19 februari in 2010.
In het boek laat zij diverse documenten de revue passeren die voor mij zelfs als Veronica archivaris nieuw zijn. De sfeer die zij beschrijft als ze wel eens op bezoek kwam in de studio Lapershoek
tijdens de zeezender periode is voor mij heel herkenbaar. Ook door de ogen van een “Veronica fan” was het voor mij wel nieuw! Van enige afstand kon ik dat nu eens voor het eerst lezen.
Later, toen de zeezender periode werd afgesloten op 31 augustus 1974, ging het voor Marjan verder. Voor mij niet, ik kreeg “een functie elders”. En met een zekere nieuwsgierigheid en ook verbazing heb ik die latere geschiedenis gelezen. Hoe dat wel op zijn “Veronicaans” allemaal ging kwam mij wel bekend voor. Het was enerverend om te lezen en volgens mij voor het eerst dat in eerste instantie het verhaal door een “fan” en later bestuurslid aan het papier is toe vertrouwd!
En dat maakt het boek zo bijzonder, nu eens niet een boek met een opsomming van getallen etc. maar gewoon hoe een buitenstaander er tegenaan kijkt en meehielp om Veronica, of eigenlijk de VOO, tot de grootste Omroep van Nederland te maken.
Mijn eerdere gedachte: “Al weer een boek over Radio Veronica?.......nee niet weer één!” Die ga ik nu bijstellen, het is een zeer lezenswaardig boek geworden en ik kan het aanbevelen.
Juul Geleick (Programmatechnicus Veronica - Veronica archivaris - Stichting Norderney 1967 – 1974|
Recensie: door Juul Geleick
Radio Veronica - Anker van mijn jeugd
Auteur: Marjan van den Dorpe.
Pagina’s 445
Geïllustreerd
ISBN: 978-94-6511-591-7
Afbeelding: Marjan van den Dorpe tussen de boeken (foto Marjan van den Dorpe)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.