Alle activiteit
Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt
Afgelopen uur
-
Radio Caroline heeft datum voor droogdok Ross Revenge bevestigd
De Ross Revenge, het schip van Radio Caroline, gaat op maandag 8 maart naar het droogdok van MMS Ship Repair and Dry Dock in Hull voor structurele reparaties. Het schip moet twee weken voor de startdatum op de werf aankomen en vertrekt daarom, afhankelijk van het weer, half februari uit het Blackwater Estuary. De reis per sleepboot duurt ongeveer twee dagen. Men had gehoopt de Ross Revenge eerder in het droogdok te krijgen, maar de werf kreeg de opdracht voor omvangrijke werkzaamheden aan een schip dat vanuit Canada de Atlantische Oceaan was overgestoken. MMS Shipyard is volgens de organisatie gekozen vanwege de reputatie, de vaardigheden en de ervaring van het bedrijf. De vertraging geeft tijd om uitgebreide voorbereidingen aan boord af te ronden en om verder geld in te zamelen, zodat tijdens het verblijf in het droogdok zo veel mogelijk werk kan worden uitgevoerd. Naar verwachting blijft het schip minimaal zes weken in het droogdok. Wie de Ross Revenge Charity Dry Dock Appeal wil steunen, kan een donatie doen via rossrevengeofficial.com. De organisatie laat weten de blijvende steun van luisteraars bijzonder te waarderen. Afbeelding: Ross Revenge in Blackwater River (foto Vincent Schriel)o
Vandaag
-
VOO Hilversum 3 - 30-09-1977 - 1906-2000 - Lex Harding - De Nederlandse Top 40
Dank je, is genoteerd.
-
Radio 4 Extra verdwijnt als zender, programma’s blijven op BBC Sounds
De BBC stopt met Radio 4 Extra als zender op DAB+, als onderdeel van een reeks bezuinigingen binnen de omroep. Ook BBC Three en BBC Scotland stoppen als televisiezender, zodat de BBC uiterlijk in 2028 ongeveer 585 miljoen euro (500 miljoen pond) kan besparen. Voor Radio 4 Extra betekent dit dat de programma’s alleen nog via BBC Sounds te beluisteren zijn. Luisteraars kunnen de comedy- en dramaseries daar dus nog steeds vinden. The Daily Service wordt zowel via BBC Sounds als via lokale radio uitgezonden. De veranderingen werden bekendgemaakt aan het personeel, waarbij directeur-generaal Matt Brittin uitlegde dat de aanhoudende financiële druk de omroep dwingt tot lastige beslissingen. I De zender begon als BBC 7 en richtte zich op comedy, drama en entertainment uit het uitgebreide gesproken-woordarchief van de BBC, aangevuld met verlengde of aanvullende versies van Radio 4-programma’s en enkele eigen producties. BBC 7 ging van start op 15 december 2002, toen de komiek Paul Merton de zender om 20:00 uur opende met een programma dat ook op Radio 4 werd uitgezonden. De naam bevatte bewust geen verwijzing naar radio, om te benadrukken dat de zender niet alleen via de radio, maar ook via internet en digitale televisie te ontvangen was. In het begin werden archiefcomedy en -drama gecombineerd met kinderprogramma’s, met als doel zowel het BBC Sound Archive te laten horen als digitaal luisteren te stimuleren. In 2008 werd de naam gewijzigd in BBC Radio 7, en op 2 april 2011 volgde een nieuwe start als BBC Radio 4 Extra. De zender sloot daarmee nauwer aan op Radio 4: de kinderprogramma’s verdwenen, er kwam meer archiefmateriaal bij en er werden verlengde versies en spin-offs van populaire Radio 4-programma’s toegevoegd, zoals langere edities van The Now Show en The News Quiz. Sindsdien groeide Radio 4 Extra uit tot een van de succesvolste digitale zenders van het Verenigd Koninkrijk, met een wekelijks bereik van ongeveer 2 miljoen luisteraars in de 10s, dankzij de blijvende populariteit van het comedy- en dramaarchief van de BBC. Het stoppen als zender was al eerder aangekondigd. Afbeelding: BBC
-
Radio Caroline (en Mi Amigo) 31-07-1978 (voor details zie scan tapedoos)
Thanks, really great that you share these "new" recordings from the 70's :-)
-
Morse op 599 kHz
En weer is dit baken te horen op 937 en 939 kHz. LÖ is op beide frequenties te horen. Theo
-
Radio Caroline (en Mi Amigo) 31-07-1978 (voor details zie scan tapedoos)
Dit zijn opnamen uit het archief van Jürgen Baucke. Radio Caroline (en Mi Amigo) 31-07-1978 MediaFireMediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.
-
TROS -KlaasVaak opnames
Hey Jan .. Bedankt om te delen :-) TOP -- Groetjes vanuit België
-
NPO Klassiek en NPO Start zenden eerste Gamemuziek Top 50 live uit vanuit Beeld & Geluid
Op vrijdag 13 november presenteren NPO Klassiek en NPO Start de Gamemuziek Top 50, een toplijst met de mooiste en meest invloedrijke muziek uit games. De uitzending vindt plaats tussen 12:00 uur en 17:00 uur en komt live vanuit Beeld & Geluid in Hilversum. Het is de eerste keer dat NPO Klassiek en NPO Start samenwerken aan een toplijst die in de eerste plaats via streaming te volgen is. Aanleiding is het succes dat gamemuziek de afgelopen tijd had op de socialmediakanalen van NPO Klassiek. Veel volgers vroegen om meer aandacht voor dit genre, en met de Gamemuziek Top 50 wordt die wens ingevuld. Welke soundtracks de lijst halen, is nog afwachten: van Super Mario tot The Sims en van Skyrim tot Stardew Valley zijn er genoeg titels die kans maken op een plek. De lijst wordt samengesteld door een vakjury waarin Sander Zwiep zitting heeft, presentator bij NPO Klassiek en Omroep MAX. Hij zit in de jury naast Willem Hilhorst, media manager Games & Online bij Beeld & Geluid, en Martine Spaans, general manager van de Dutch Games Association. Ook videomaker en livestreamer Jeffrey Wirtz (Egbert Kanaal) en Martin Verschoor, creative director bij ID Games, maken deel uit van de jury. Zwiep presenteert daarnaast de live-uitzending. Naast de toplijst wordt een Oeuvre Award uitgereikt aan een toonaangevende Nederlandse gamecomponist. De prijs is bedoeld voor een componist die al meerdere jaren actief is en een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse game-industrie. Ook de winnaar wordt bepaald door de vakjury, waarmee de kracht en impact van gamemuziek extra in de aandacht komt te staan. Dat de uitzending vanuit Beeld & Geluid komt, is geen toeval. Het Mediamuseum biedt met onder meer een interactieve spelvloer een passend decor, en games vormen een belangrijk onderdeel van de Nederlandse mediageschiedenis. Beeld & Geluid zet zich in om dit erfgoed te documenteren, te bewaren en speelbaar te houden voor toekomstige generaties. Bezoekers van de permanente gametentoonstelling kunnen zelf een game bouwen, oude en nieuwe games spelen en ontdekken wat er allemaal komt kijken bij het maken van een game. De Gamemuziek Top 50 is op 13 november te volgen via NPO Klassiek en NPO Start.
-
Radio Veronica - 05-05-1971 - 1900-2000 - Lex Harding - Lexjo
Vers van de recorder: https://pixeldrain.com/u/kijqCFRJ Veronica-19710505-1900-2000-LexHarding-Lexjo-Studio
Gisteren
-
TROS -KlaasVaak opnames
Fijne uurtjes met de onvolprezen Tom Mulder / Klaas Vaak....kans is groot dat ik de opnames uit 1979 ook live gehoord heb....was destijds een groot fan van de TROS-donderdag. Dus stipt om 7 uur ging de radio aan waarbij gelijk de nieuwe TROS-Paradeplaat voorbij kwam.....mooie, (radio)tijden!
-
Ledenwerfspots Veronica Omroep Organsiatie V.O.O. 1975 - 1995
Harm bedankt dit haalt je terug naar de tijd van de VOO
-
-
TROS -KlaasVaak opnames
Dank Jan!
-
Miljoenen wifi-radio’s verliezen bediening via smartphone na einde UNDOK
Graag gedaan. Je kunt op de website van airable ook een verzoek indienen om een bepaalde (openbare) stream aan de database toe te voegen. Dat heb ik twee keer gedaan en het was in beide gevallen binnen een paar (werk)dagen geregeld.
-
Rob van Someren richt Somertijd Reanimatiedag dit jaar op reanimeren in het gezin
Op zaterdag 31 oktober vindt de zevende editie van de Somertijd Reanimatiedag plaats. Rob van Someren organiseert het evenement samen met zijn team, Het Oranje Kruis, Schok en Pomp en Ambulance Amsterdam. Honderden luisteraars volgen die dag een reanimatiecursus, terwijl het team van Somertijd live radio maakt vanaf de locatie. Dit jaar staat het reanimeren binnen het gezin centraal. Tijdens de uitzending van Somertijd werd vandaag bekendgemaakt dat Marco Schuitmaker voor de muzikale omlijsting zorgt. Hij noemt de Reanimatiedag een mooi initiatief dat volgens hem hard nodig is in Nederland, omdat hij in zijn omgeving regelmatig hoort over mensen met een hartstilstand. In zulke situaties is het volgens Schuitmaker fijn als er iemand in de buurt is die kan reanimeren. Hij is blij dat hij met zijn optreden een steentje kan bijdragen. Van Someren ziet elk jaar met plezier hoeveel luisteraars naar de Reanimatiedag komen. Omdat het belangrijk is te weten wat je moet doen wanneer iemand van wie je houdt plotseling hulp nodig heeft, besteedt hij dit jaar extra aandacht aan reanimeren binnen het gezin. Hij hoopt met de dag zoveel mogelijk mensen te motiveren om zelf een cursus te volgen. De Somertijd Reanimatiedag wordt gehouden in de Tinfabriek in Naarden. Tussen 12:00 uur en 15:00 uur geven ervaren vrijwilligers van Het Oranje Kruis in drie shifts basiscursussen reanimeren. Deelnemers leren wat ze moeten doen bij een hartstilstand en hoe ze een AED gebruiken. Ook de 100% NL-dj’s Giorgio Hokstam, Ingrid Jansen en Erik van Roekel zijn aanwezig en volgen samen met de luisteraars een cursus. In de locatiestudio, die speciaal voor het evenement wordt opgebouwd, zendt het team van Somertijd tussen 12:00 uur en 15:00 uur live uit. Radio-dj Jeske van Trigt doet daar live verslag van de dag. Naast het leren redden van levens zorgen Van Someren en zijn team voor een gezellige sfeer, met veel energie en muziek. Afbeelding: Rob van Someren (foto 100% NL)
-
Radio Mi Amigo - 22-04-1974 - 2002-2100 - Greame Kaye
Anderhalve week eerder had hij (Graeme Kay) zijn allereerste programma via Radio Caroline. Diep in de nacht, samen met Samantha Dubois: zij had de taak om het 'ongeleid projectiel' uit Australië opnieuw 'op te leiden' als dj. Dat is uiteraard niet gelukt, vandaar dat hij werd doorgeschoven naar Radio Mi Amigo.
-
Satellietschijf 04-10-1986: Loekie Knol & De Beestenband - Ook de dieren
Het is opgelost.
-
TROS -KlaasVaak opnames
1976-06-10 0721-0900 KlaasVaak-Vaak,sOchtends TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/LFDBNg3f 1976-06-17 0700-0800 KlaasVaak-Vaak,sOchtends TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/xagYVVE7 1976-06-24 1300-1400 KlaasVaak-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/5nLrMArp 1976-08-05 1300-1400 KlaasVaak-Boter Klaas en Prijzen-Gast StanHaag TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/4o8DUjeT 1976-11-11 0800-0900 AdRoland-Vaak,sOchtends TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/1a7s6A7H 1976-11-11 1200-1300 FransVanDerDrift-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/i9f7QH9W 1976-11-11 1300-1400 FransVanDerDrift-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/JaQU7CDW 1977-02-03 1200-1300 KlaasVaak-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/1YAshR4L 1977-02-03 1300-1400 KlaasVaak-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/TH9tMhu1 1978-11-09 0807-0900 KlaasVaak-De Havermoutschow TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/Xe7vEU4q 1979-02-22 0700-0800 KlaasVaak-De Havermoutshow TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/wkeH1MBc 1979-03-22 0800-0900 KlaasVaak-De Havermoutshow TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/bqMkWLy3 1979-03-29 1300-1400 KlaasVaak-Boter Klaas en Prijzen TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/YebS6d8B 1979-10-18 0700-0800 KlaasVaak-De Havermoutshow TROS-H3 https://pixeldrain.com/u/vu4ZdPEh gr jan V
-
Ledenwerfspots Veronica Omroep Organsiatie V.O.O. 1975 - 1995
Harm dank hier voor mooie files
-
Radio Mi Amigo - 22-04-1974 - 2002-2100 - Greame Kaye
En.... het was ook het allereerste Mi Amigo programma van een zeer nerveuze Graeme, vooral op het einde heeft ie problemen met de draaitafels en ook met het uitspreken van Brian Anderson's naam, "Miss Anderson" zegt ie, wat Brian beantwoord met een schreeuw.. die Graeme dan nog nerveuzer maakt. Leuk dat deze opname opduikt!!!! Gaat in de archieven. Als de Caroline programma's beginnen laat Brian ook weten dat het "Graeme's first programma" was. Henk Kruize
-
Miljoenen wifi-radio’s verliezen bediening via smartphone na einde UNDOK
Dank je Will. Dat werkt inderdaad.
-
Ledenwerfspots Veronica Omroep Organsiatie V.O.O. 1975 - 1995
Leuk.
-
Mi Amigo 20 Oktober 1978 Haike Dubois, Johan Visser en Ton Schipper
Dit is absoluut radio geschiedenis Henk, dank je wel voor het delen. Beste redelijke kwaliteit voor middengolf opnames trouwens. Groet, Wim
-
VOO Hilversum 3 - 30-09-1977 - 1906-2000 - Lex Harding - De Nederlandse Top 40
Ik kan er nu negen vinden, mis er nog 3 of 4. Dat varieert dan van complete shows (2 uur) die zijn gecomprimeerd tot 17 minuten en ook uitzendingen waarvan allleen uur 1 of 2 is bewaard (gecomprimeerd tot 7 minuten) of anderhalf uur (meestal zo'n 9 minuten). Hoeft niet allemaal 'gisteren' af hè? Ik hoop er al dertig jaar op dat ik iemand tref die ze zo mooi kan repareren als jij klaarblijkelijk kan. Edwin
-
Mi Amigo 20 Oktober 1978 Haike Dubois, Johan Visser en Ton Schipper
Vandaag is het 48 jaar geleden dat Radio Mi Amigo voor het laatst vanaf de MV Mi Amigo uitzond, vanmorgen nog deze 2 opnames beluisterd, tja, het was gedaan met Radio Mi Amigo. Je hoort Haike Dubois van 9 tot 10 uur, nou ja "je hoort..."... ze maakt zich in dit uurtje er wel heel gemakkelijk vanaf, slechts een paar keer is ze te horen en ratelt dan als een machinegeweer de 3 titels van de gespeelde platen... maar ja, het blijft "radio geschiedenis" en daarna Johan Visser, live, en Ton Schipper met de closedown van Marc Jacobs. Mi Amigo - 20 Oktober 1978 - 09-10 uur - Haike Dubois - Schijven voor bedrijven https://pixeldrain.com/u/wf9AGxQs Mi Amigo - 20 Oktober 1978 - 10-11 uur Johan Visser / 11-11:56 Ton Schipper - Marc Jacobs closedown https://pixeldrain.com/u/XhNfD116 Groetjes Henk Kruize
-
VOO 1977 Leo van der Goot promo Veronica Drive in show
Ik denk het niet. Ik heb het begin van Lowdown van Boz Scaggs met het origineel van de promo van Veronica achterelkaar gezet. Lowdown - Boz Scaggs + VOO Promo Het klinkt anders. Een stuk verder in het origineel hoor je een andere drumloop die sneller is. Het lijkt wel of een plaat met verschillende drumloops is gebruikt. Grt, Peter